Koronavirus

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

Jan Raška

Seniorům končí vyhrazený čas v obchodech. Vláda také otevřela hranice s Rakouskem a Německem

Od úterý 26. května přestanou platit nákupní hodiny pro seniory ve větších obchodech. Dosud byl čas 8.00 -10:00 vyhrazený pro lidi starší 65 let. Rozhodla o tom dnes vláda.

Jan Raška

Pondělí 18. května: Co by vám nemělo uniknout

Nouzový stav v České republice po dvou měsících skončil. Řada opatření proti šíření koronavirové epidemie však bude platit i nadále. Patří mezi ně třeba kontroly na hranicích, zavřené restaurace anebo speciální režim na školách.

Jan Raška

Blbinka koronavirová

Běžím rychle ulicí bez roušky a v čepici. Čepice mě nechrání a virus za mnou uhání. Dýchám už z…

Hana Šimková

Neděle 17. května: Co by vám nemělo uniknout

Hranice evropských zemí se postupně otevírají. Češi budou moci vycestovat do Rakouska a od soboty také do Německa. Hranice se Slovenskem by se mohla otevřít v první polovině června. Slovinsko již otevřelo hranice se všemi sousedními zeměmi.

Jan Raška

Sobota 16. května: Co by vám nemělo uniknout

Jak se budou uvolňovat koronavirová opatření? Hromadné akce včetně těch ve vnitřních prostorách budou od 25. května povoleny pro nejvýše 300 osob. Pokud bude epidemie dál pod kontrolou, kapacita se od 8. června zvýší na 500 lidí a od 22. června na 1000.

Jan Raška

Pátek 15. května: Co by vám nemělo uniknout

Konec nákupních časů vyhrazených pouze pro seniory se zřejmě už brzy zruší. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly už k tomu není důvod poté, co se povolily návštěvy seniorů. O případném zrušení vymezené doby pro seniory v obchodech bude v pondělí jednat vláda.

Jan Raška

Čtvrtek 14. května: Co by vám nemělo uniknout

Z nemoci covid-19 se už v České republice vyléčily tři pětiny pacientů z celkového počtu 8 275 nakažených. V karanténě kvůli ochraně před šířením koronaviru jsou nyní zhruba 3 000 lidí. Včera však nemoci podlehlo dalších sedm pacientů, celkem už 290 lidí.

Jan Raška

Středa 13. května: Co by vám nemělo uniknout

Celkem se nemocí covid-19 nakazilo v Česku 8 223 lidí, z nichž se 4 899 uzdravilo a 283 lidí nemoci podlehlo. Lidí, kteří jsou kvůli nemoci covid-19 v nemocnici, postupně ubývá.

Jan Raška

Úterý 12. května: Co by vám nemělo uniknout

Od 25. května už lidé na veřejnosti nebudou muset nosit roušky, za podmínky, že dodrží alespoň dvoumetrový odstup. Ve vnitřních prostorách, prostředcích veřejné dopravy, v taxislužbách bude jejich nošení povinné i dál. Omezení, podle něhož smějí do větších obchodů potravin a drogerií mezi 8.00 a 10.00 jen osoby starší 65 let, prozatím zůstává v platnosti. 

Jan Raška
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.