Koronavirus

Jak se vypořádáme s Covidem?

Covid nás straší už více než rok. Nejsem zdravotník ani epidemiolog, a tak nemohu situaci správně hodnotit, ale jenom uvažuji. Loni jsem se vrátila začátkem ledna z Anglie od dcery a o Covidu jsem neměla ani ponětí. Zprávy o něm jsem se dověděla až po pár dnech.

Danuše Onderková

Skvělé zprávy o účinnosti vakcín

Řada lidí stále pochybuje, zda se má nechat očkovat proti covid-19. Poslední zprávy, které přicházejí ze zemí, v nichž se masivně očkuje, však veškeré pochybnosti o účinnosti vakcinace vyvracejí.

Redakce

Komentář: Proti covidu funguje hlavně zdravý rozum, ne politické preference

Přes 1,2 milionu prokazatelně nakažených a více než 20 tisíc obětí koronaviru. Po roce epidemie v Česku je více než jasné, že Covid-19 není rýmička. Kdo si to myslí i dnes, je hlupák.

Jan Raška

Startuje druhá vlna očkování. Registrovat se mohou senioři a seniorky nad 70 let

Do další fáze očkování se budou moct ode dneška zapojit i lidé starší 70ti let. Dle domluvy s krajskými koordinátory budou nyní očkovat také praktičtí lékaři.

Jan Raška

Vláda vytahuje proti koronaviru novou zbraň: lockdown. Pohyb lidí jen v rámci okresu, v noci se psem do 500 metrů od domu

Koronavirus v Česku poráží všechna opatření, která dosud vláda zavedla. Kabinet se proto rozhodl vytáhnout novou zbraň: lockdown. Cílem je co nejvíce omezit kontakty mezi lidmi a tím snížit přenos nemoci covid-19, která naplnila české nemocnice na maximum.

Jan Raška

Dvě třetiny pojištěnců se chtějí očkovat proti covidu-19, ukázal celorepublikový průzkum VoZP

Očkování proti virové nákaze covidem-19 považují Češi jednoznačně za nejschůdnější cestu z vleklé krize. Ukázaly to výsledky reprezentativního průzkumu postojů k pandemii, který si nechala vypracovat Vojenská zdravotní pojišťovna.

Božena Hažová, redakce

Vakcíny jsou již nyní dostupné chronicky nemocným lidem

Od příštího týdne se budou moci k očkování proti covid-19 hlásit senioři od 70 let. Již nyní ale mohou vakcínu obdržet i mladší lidé s vybranými chronickými chorobami.

Redakce

Lidé se v době epidemie čím dál méně hýbou. Týká se to spíše mladší generace, senioři jsou na pohyb bez fitcenter zvyklí

Jsou zavřená fitcentra, nemůžeme cvičit. To jsou časté nářky mladší generace. Starší lidé se diví a říkají: Kdo chce cvičit a hýbat se, může přece doma nebo v přírodě, my jsme sportovali, i když žádná fitka neeexistovala.

Vratislava Hofmanová, redakce

Doma vyrobená rouška či šátek nestačí, vláda nařídila nosit respirátory. Pro některé seniory to může být problém

V obchodech, městské hromadné dopravě včetně zastávek a čekáren, ve zdravotnických zařízeních, ale i v autech, pokud nejde o rodinné příslušníky. To jsou místa, kde si budou muset lidé od čtvrtka 25. února zakrývat nos a ústa respirátory nebo nanorouškami.

Jan Raška

Příběh na 50 slov: Idiot taxikář

Prý 46% Čechů nerespektuje protiepidemická nařízení.Mami, nejezdi k nám na oslavu metrem, pošlu ti…

VANDA Blaškovič

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.