Koronavirus

Chytrá karanténa v praxi: vyhledávání kontaktů nefunguje, hygiena nezvedá telefon a otestovat se není kde

To bylo řečí, jak Česko zachrání chytrá karanténa. Chytráci nahoře nás jen bulíkovali a až nyní, po několika měsících, přiznávají, že celý tento slavný projekt je vlastně k ničemu. Důkaz? Třebo tento docela čerstvý příběh v naší rodině.

Antonín Vácha

Ministerstvo zdravotnictví spustilo semafor. Jak se podle něj řídit?

Ministerstvo zdravotnictví ve spolupráci s Ústavem zdravotnických informací a statistiky připravilo systém čtyř stupňů pohotovosti (takzvaný semafor), na které jsou navázány rámcové postupy, činnosti a protiepidemická opatření orgánů ochrany veřejného zdraví.

Jan Raška

Jak mne zmátla pandemická zelená

Jakpak se vám žije v době pandemie? Také už cítíte jakousi nevoli a nezájem sledovat nepřesná a zavádějící čísla o mrtvých a nakažených? Také nestíháte sledovat rušení toho ještě nedávno stanoveného?

Jana Mesarčová

Profesor Václav Hořejší: Česko zvládlo epidemii výborně. Podzimní vlna by nemusela přijít

Vědecké týmy po celém světe pracují na vývoji vakcíny proti koronaviru SARS- C0V-2 a podle posledních informací již probíhají první testování.

Jan Raška

Seniorům končí vyhrazený čas v obchodech. Vláda také otevřela hranice s Rakouskem a Německem

Od úterý 26. května přestanou platit nákupní hodiny pro seniory ve větších obchodech. Dosud byl čas 8.00 -10:00 vyhrazený pro lidi starší 65 let. Rozhodla o tom dnes vláda.

Jan Raška

Pondělí 18. května: Co by vám nemělo uniknout

Nouzový stav v České republice po dvou měsících skončil. Řada opatření proti šíření koronavirové epidemie však bude platit i nadále. Patří mezi ně třeba kontroly na hranicích, zavřené restaurace anebo speciální režim na školách.

Jan Raška

Blbinka koronavirová

Běžím rychle ulicí bez roušky a v čepici. Čepice mě nechrání a virus za mnou uhání. Dýchám už z…

Hana Šimková

Neděle 17. května: Co by vám nemělo uniknout

Hranice evropských zemí se postupně otevírají. Češi budou moci vycestovat do Rakouska a od soboty také do Německa. Hranice se Slovenskem by se mohla otevřít v první polovině června. Slovinsko již otevřelo hranice se všemi sousedními zeměmi.

Jan Raška

Sobota 16. května: Co by vám nemělo uniknout

Jak se budou uvolňovat koronavirová opatření? Hromadné akce včetně těch ve vnitřních prostorách budou od 25. května povoleny pro nejvýše 300 osob. Pokud bude epidemie dál pod kontrolou, kapacita se od 8. června zvýší na 500 lidí a od 22. června na 1000.

Jan Raška

Pátek 15. května: Co by vám nemělo uniknout

Konec nákupních časů vyhrazených pouze pro seniory se zřejmě už brzy zruší. Podle náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymuly už k tomu není důvod poté, co se povolily návštěvy seniorů. O případném zrušení vymezené doby pro seniory v obchodech bude v pondělí jednat vláda.

Jan Raška
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.