Koronavirus

První den pod Prymulou: 2394 nově nakažených. Co bude následovat?

Roman Prymula se v křesle ministra zdravotnictví ještě neohřál a už čelí kritice ze stran ředitelů škol či provozovatelů restaurací. Ti reagovali na jeho první vyjádření po uvedení do ministerského úřadu, a sice, že bude chtít uzavřít bary a restaurace už ve 22 hodin a tento pátek zavřít školy.

Jan Raška

Vyléčené z koronaviru by měl sledovat plicní lékař, nemoc může zanechat stopy na plicích

Pacienti, kteří prodělali covidovou infekci, by si měli nechat zkontrolovat plíce u plicních lékařů. U části vyléčených totiž nemoc zřejmě zanechává stopy a měl by je proto sledovat odborník. 

Božena Hažová, redakce

Koronavirus v Česku řádí, za den přibylo 3130 pozitivních případů

Ve středu přibylo podle údajů Ministerstva zdravotnictví 3130 nových případů onemocnění covid-19. Je to  o zhruba 800 více než předchozí den.  bude zřejmě hůř. Scénáře ÚZIS odhadují 44 000 až 70 000 případů nakažení na konci května.

Jan Raška

Nakažených nemocí Covid-19 prudce přibývá, ministerstvo zdravotnictví utahuje šrouby

Ministerstvo zdravotnictví zareagovalo na zhoršující se epidemiologickou situaci v České republice. Od pátku 18. hodin zakazuje akce na stání ve vnitřních prostorách nad 10 lidí. Další opatření se čekají zítra, nevylučuje se ani zavření škol.

Redakce

Počet nově pozitivních případů se opět přehoupl přes tisícovku. Koronavirus se šíří rychleji než na jaře

Denní přírůstek počtu nově nakažených nemocí Covid-19 se opět dostal nad tisícovku, včera přibylo 1038 případů. Oproti minulému pondělí je toto číslo dvakrát vyšší.

Jan Raška

Sobotní bilance: 1541 nově nakažených. Česko je třetí nejpostiženější zemí v EU

Nově nakažených nemocí Covid-19 přibývá. V sobotu bylo o cca 100 nových případů onemocnění více než v pátek, a to i přesto, že laboratoře o víkendch testují méně. Dá se očekávat, že vláda v pondělí přistoupí k dalším opatřením.

Redakce

Za pátek přibylo 1447 onemocnění Covid-19. Semafor svítí zeleně skrz republikou, šest okresů je oranžových

Onemocnění Covid-19 se rychle šíří napříč celou Českou republikou. Pozvrzují to údaje Ministerstva zdravotnictví, které každý týden zabarvuje mapu Česka podle stupně výskytu onemocnění. V šesti okresech svítí oranžová, znamenající počínající komunitní přenos.

Redakce

Lidé nad 60 let dostanou od státu respirátor a pět roušek. Celkový počet nakažených přesáhl deset tisíc

Vláda na svém mimořádném zasedání, svolaném kvůli zhoršené epidemiologické situaci, rozhodla, že lidem starším šedesáti let dodá respirátor a pět roušek. Distribuovat by je měla do domácností Česká pošta za pomoci hasičů a policistů.

Redakce

Biochemik Jan Konvalinka: Recept na koronavirus? Pohyb, slunce, dobrá nálada a očkování proti chřipce

S respektovaným biochemikem a prorektorem Univerzity Karlovy Janem Konvalinkou o tom, že virové pandemie byly, jsou a budou, o hodných a zlých koronavirech, o vynikající české virologické škole i o tom, že imunitu nejlépe podpoříme pozitivním naladěním.

Renata Pavlíčková, redakce

Není mi dobře. Cítím, že mám zdravotní potíže. Co mám dělat?

Jak postupovat v případě, že se necítíte dobře a obáváte se nemocnění Covid-19? Zde jsou doporučení Ministerstva zdravotnictví.

Redakce
Nej...
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.