Koronavirus

Česko pojede na trojku. Malé obchody, restaurace a služby se otevřou ve čtvrtek

Česká republika se posouvá ze čtvrtého na třetí stupeň protiepidemiologického systému. To znamená, že se rozvolní celá řada protiepidemiologických opatření, otevřou se obchody a služby. Vláda dnes rozhodla, že se tak stane ve čtvrtek.

Jan Raška

Protiepidemiologický systém začíná být kočkopsem, holí si ale nezaslouží

Měl to být vycvičený vlčák, který si ohlídá epidemii v Česku, zaštěká, pokud se mu nebude líbit její rozšiřování, anebo se stáhne do boudy, když bude nakažených ubývat. Jenže tento PES  je spíše křížencem jorkšíra a kočky domácí. 

Antonín Vácha

Pondělní rozvolnění: otevřou se obchody, restaurace a služby, povolí se i návštěvy v domovech seniorů

Ačkoliv definitivně o tom rozhodne vláda na svém mimořádném zasedání tuto neděli, s největší pravděpodobností se už v pondělí rozvolní protiepidemiilogická opatření. Připustil to ministr zdravotnictví Jan Blatný na základě vývoje ukazatelů, které sleduje PES.

Jan Raška

Lidé se bojí chodit k lékaři kvůli covidu-19, jejich nemoci ale nečekají až pandemie pomine

Stovky lidí kvůli strachu z onemocnění koronavirem zanedbávají péči o svá chronická onemocnění, nebo dokonce propásnou šanci zavčas objevit, co je trápí. Situaci neprospívá ani zabrzdění péče o chronické pacienty a přesun řady specialistů na „covidová“ oddělení.

Božena Hažová, redakce

Situace na trhu s respirátory je nepřehledná. Jak se nespálit a vybrat ty, které spolehlivě ochrání proti covidu-19?

V posledních dnech rezonuje v České republice stále více téma spojené s kvalitou osobních ochranných prostředků dostupných na našem trhu. Ukazuje se, že řada z nich nesplňuje požadovanou kvalitu a nemůže tak účinně chránit jejich uživatele ani jejich okolí.

Jan Raška

Fejeton: Máme věřit internetu?

Zase tu máme milé usměvavé zářijové ráno. Sluníčko svítí, větřík si jen tak pohrává s listy javorů,…

Suchá Olga

Epidemie brzdí. Klesá číslo R i počet nově nemocných. Protiepidemiologická opatření teď bude hlídat PES

Ministr zdravotnictví Jan Blatný představil na tiskové konferenci systém hodnocení pro uvolňování nebo zpřísňování opatření s názvem PES. Ten by měl řídit protiepidemiologická opatření v jednotlivých krajích.

Jan Raška

Senioři strádají a chřadnou, povolte návštěvy v domech seniorů, apeluje na vládu pražská radní Milena Johnová

Pražské domovy pro seniory mají připravené speciální návštěvní místnosti. Ty splňují přísná protiepidemická kritéria, senioři by se tak mohli zase vídat se svými blízkými.

Jan Raška

Co o naší době budou asi psát historici za padesát let?

Snažím se být optimista, a tudíž předpokládám, že se lidská civilizace v budoucnu nezhroutí. "Zlý drak jménem Koronavirus" bude poražen, nebo zmizí sám ze dne na den. V učebnicích dějepisu by pak naši dobu mohli hodnotit třeba následovně.

Václav Soukup

Výzva sponzorům k solidaritě: Nenechávejte domovy seniorů čekat!

Domovy seniorů, narozdíl od fotbalových klubů, nemají až do dnešních dnů prostředky ani na základní kvalitní ochranné prostředky, jako respirátory nebo testy. Protože nemají prostředky.

Zdenka Ulmannová
Nej...
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.