Internet a Vy, 17.díl: Jak přesunout oblíbenou stránku na plochu a jak zvětšit písmo
Ilustrační foto: pixabay.com

Internet a Vy, 17.díl: Jak přesunout oblíbenou stránku na plochu a jak zvětšit písmo

14. 5. 2017

Přesunutí stránky
Každý z nás má nejspíš svou vlastní oblíbenou stránku, kterou velice často navštěvuje. Je však velice otravné danou stránku pokaždé zdlouhavě hledat. Jediné, co vám stačí, je vytvořit ikonu vaší oblíbené stránky na ploše. Není to vůbec složité a určitě se vám to povede zvládnout i tentokrát! Nejprve si na Internetu najděte stránku, které chcete vytvořit zástupce na ploše. Já si zvolila svou oblíbenou stránku na sledování filmů v angličtině, Putlocker.

1.png

 

Pokud jako prohlížeč používáte Chrome (ikonka, která je světle označená na spodní liště), budete pracovat s písmenkem i, které je v kroužku a vyskytuje se v horní vyhledávací liště hned vedle webové adresy. Pomocí ikonky v pravém horním rohu, ta ikonka hned vedle křížku, si zmenšete stránku tak, abyste mohli vidět vaši plochu. Pokud máte otevřené některé dokumenty, tak si je buď zavřete, nebo je zmenšete. V momentě, kdy uvidíte plochu a zároveň i v kroužku, máte vyhráno! Stačí pouze zmáčknout to i a plynulým pohybem přeneste zobrazený text na plochu. Měla by se vám objevit ikonka, která bude vypadat úplně stejně jako ikonka vašeho internetového prohlížeče.

U ostatních prohlížečů je postup zcela totožný, jediným rozdílem je odlišné značení ikonek vedle webové adresy. Takto vypadá ikona na ploše:

2(1).png

První část máme úspěšně za sebou, teď je řada na zvětšení písma.

Zvětšení písma na počítači
Pokud byste si rádi zvětšili velikost písma na Internetu, není nic jednoduššího než si přiblížit celou stránku. Stačí pouze zmáčknout Ctrl a + nebo Ctrl a pohybovat kolečkem u myši. Pokud jde o změnu velikosti na monitoru jako takovém, musíte si ve svém počítači nejprve najít Ovládací panely, kde dále vyberete Vzhled a přizpůsobení, dále Zobrazení a Rozlišení zobrazení. Zde si snížíte rozlišení, například na 1024x768. Dále se vrátíte zpět do Zobrazení, kde si vyberete velikost položek a velikosti textu například záhlaví, ikon a dalších míst.

3.png

 

Tak a máme to za sebou! Opět jsme to společně zvládli a příště se podíváme na to, jak si nainstalovat případně změnit internetový prohlížeč a jak používat klávesové zkratky.

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Bude podle vás Roman Prymula lepším ministrem zdravotnictví než Adam Vojtěch?

Rozhodně ano

39%

Myslím, že ano, Adam Vojtěch byl opravdu slabý

19%

Nevím, to se uvidí

19%

Myslím, že ne, Vojtěch nebyl špatným ministrem

6%

Rozhodně ne,

16%