Výlet do ZOO Praha
Foto: autorka

Výlet do ZOO Praha

9. 6. 2017

Den dětí se slaví každoročně 1. června a také u této příležitosti jsou připravovány různé společenské i sportovní akce.

Exod Blansko - sekce seniorů pořádal ale už v sobotu 27. května 2017 zájezd pro děti s rodiči či prarodiči do ZOO Praha.

Vnoučat mám celkem hodně, takže tentokrát jsem si na zájezd vybrala nejmladšího 8letého a měl to současně i ke svým narozeninám.

Senioři nad 70 let  platí v ZOO za vstupenku jen 1 Kč, takže jsem to měla hodně levné - musím přiznat, že s tak levnou vstupenkou jsem se ještě nikde nesetkala. Za 5 Kč jsme si koupili Orientační plán ZOO Praha, a protože vnuk tam byl už loni a já nikdy, tak mi dělal obětavého a nadšeného průvodce.

Chlapec jásal nad vším, co viděl, nejdříve na zástávce u Motorestu s kamzíky a pak v ZOO už jeho nadšení nebralo konce.

V Indonéské džungli to bylo náročné, u ledních medvědů pohodové. Šli jsme stezkou napříč kontinenty, severským lesem, na pláni jsme viděli velbloudy, jeleny, bizony i koně. Na skalním masivu bylo také hodně plazů, orlosupů, v ptačích mokřadech nás zaujali jeřábi, kachny, viděli jsme i tygry v pavilonu šelem a mnoho plazů.

Vnuk byl nadšen i v pavilonu velkých želv, ve vodním světě a opičích ostrovech - nejvíce se mu líbili pelikáni a plameňáci.

Ale nejvíc se těšil na pavilon goril, protože zde byl už i loni a věděl, že tam bude nějaké gorilí mládě. Byl velice nadšen, něco si fotografoval sám, něco já, prostě tam se nemohl od goril vůbec odtrhnout...

A co teprve pavilon tučńáků a lachtani - tam už si fotil moc a moc sám a vydržel by tam hodně dlouho, ale museli jsme už odcházet na autobus...

V ZOO Praha jsme prožili nádherný den, měli jsme výborné počasí - vnukovo nadšení i veliký elán se všude přenášel i na mne.  Náš výlet měl jen jedinou chybu -  že jsme nestihli všechno projít...

Vnuk si nejvíc pochutnal na zmrzlině a krajíci chleba s velikým a silným řízkem s okurkami - myslím si, že na lavičce, kde to pojídal, se lidé víc dívali na něj než na zvířata - protože mu moc a moc chutnalo...

Všude bylo mnoho lidí, tak jsme asi udělali dobře, že jsme se z domova  trochu víc předzásobili...

Hodnocení:
(5 b. / 3 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA