Vyrobte si doma vlastní ořechovici. Je to snadné
Ilustrační foto: ingimage.com

Vyrobte si doma vlastní ořechovici. Je to snadné

13. 7. 2020

Vyrobit si likér ze zelených vlašských ořechů je velmi jednoduché. Nejdůležitější je nasbírat ořechy v období mezi svátky Jana a Anny, tedy mezi 24. červnem a 26. červencem. Po tomto termínu už bývají slupky ořechů tvrdé.  

Kromě zelených ořechů budete potřebovat ještě litr alkoholu (nejlépe čistou vodku, ale naložit se mohou i do rumu či jiného alkoholu) a vonné koření – skořici, hřebíček, jalovec, citrónovou kůru, případně také vanilku, badyán a fenykl.

Postup přípravy
Ořechy (15 kusů) nejdříve dobře operte a pak nakrájejte na půlky či centimetrové plátky. Přidejte celý svítek skořice, tři kuličky jalovce, pět hřebíčků, nastrouhanou kůru z půlky citrónu a případně další koření dle vlastní chuti. Někdo přidává ještě kousek zázvoru, fenykl, ale i černou kávu.

Směs vložte do skleněné 1,5 litrové lahve s uzávěrem, zalejte litrem alkoholu a nechte 6 týdnů macerovat na teplém místě (například na parapetu).

Po šesti týdnech přidáte do nálevu - který nejdříve přes plátno slijete a vrátíte do sklenice čistý - cukerný roztok. Půl kilogramu pískového cukru rozvaříte v půl litru vody, necháte vychladnout, přilejte do sklenice, promícháte a opět necháte uležet, a to 4 - 6 týdnů. Poté stáhněte likér hadičkou do lahví s uzávěrem. Můžete už ochutnávat, ale nejlepší je nechat likér uležet v chladnu až do Vánoc. Pak má tu správnou chuť.

Domácí ořechovicí potěšíte rodinné příslušníky, přátele, sousedy. Tak na zdraví!

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.