Zamyšlení z Botswany
Foto: autor

Zamyšlení z Botswany

6. 7. 2017

Jedno je mi dnes už jasné - jestli něco ospravedlňuje (neekologické) cestování po světě, tak je to tohle - pokud cesta do daleké krajiny je spojená i s cestou do vlastní duše, pokud záplava dojmů vyvolává nejen pobavení, ale i vnitřní odezvu, pokud vnímám cizí kraj a ten se mi odráží na duši, a pokud o tom dokážu i hovořit a předávat tahle poselství dál, tak potom činím dobře a podle svého poslání.    

Pokud nechám vstoupit hvězdy do svých snů i dnů, nebudu sice asi spokojenější a klidnější, ale výhledově určitě šťastnější a moudřejší. Protože hvězdy vstupují přímo do srdce, a mozek a ego vynechávají...

Klidnější zřejmě opravdu nebudu, kdo ví, zda proto, že  jsem si nechal ujít některé příležitosti nechat si vstoupit cokoli do srdce u nás doma, ale šťastný jsem už teď. Pokud cestování není povrchní turistika pro čárku, kde člověk byl, nýbrž vhled a pokus o pochopení a přijetí rozdílného stylu a vnímání, snaha respektovat právo na vlastní názor, cestu a vidění u všech bytostí... pak jsem našel tu správnou pokoru k životu. A v tom je možná určitá spokojenost (štěstí)?

Pokora k životu, to je uznání toho, že můj názor je správný pro mne a názor mého bližního je správný pro něj. Pokora k životu mě učí nechat milovanou osobu jít její cestou, i když se mi to nelíbí. Pokora k životu mi zakazuje měnit lidi kolem na mě podobné, protože pak už by to nebyli oni… dalo by se toho napsat ještě spousta. Jsem moc rád, že právě v Africe, v kolébce lidstva, mě postihla tak krásná věc!

Autor: Todík 54
Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

12%

Kontakt s přáteli

12%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

7%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%