Fotoreportáž: Jen takový hezký den kousek od Řípu
Foto: autorka

Fotoreportáž: Jen takový hezký den kousek od Řípu

6. 8. 2017

Víte co je to DORTLETKA?  Kdo je z Roudnice nad Labem, nezaváhá. Já to vím už taky.

Díky článku v novinách jsem odhalila tohle sladké tajemství. Dortletka  je lahodný dezert a taky vyhlášená cukrárna. Tam překvapivě skončil náš plánovaný celodenní výlet do hloubi Středohoří. Chtěla jsem rýžovat drahokamy, a místo toho objevila Roudnici nad Labem.

Vedle chuti si to tu užily i oči. Výhled z kamenné věže Hláska sahal až do těch kopců, kam jsme nedorazili. Udělalo se totiž vedro. A bazén v nedalekém venkovském koupališti za sobotního podvečera patřil jen nám.

 K tomu večerní procházka na hrázi podél plavebního kanálu se zapadajícím sluncem u Řípu.

Holt romantika je romantika.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Drahomíra Stínilová
Všimla jsem si upozornění na Vaši reakci k mému již staršímu článku, a děkuji Vám. Zrovna letos, po delší době, jsem tam byla v těch velkých parnech a kladli jsme si otázku, kam se poděla ta kupa tmavších dětí , která tam dříve pobíhala. O rekonstrukci mostů na kanálu jsme se taky přesvědčili a dozvěděli, když jsme vjížděli do Lužce. Děkuji, paní Beáto,za vysvětlení.
Beáta Hvizdošová
"Venkovské" kúpaliska sú všeobecne k nezaplateniu. A v Cítove obzvlášť. My sme to mali bez cestovania, teda častejšie môj najmladší syn. Stačilo prebehnúť na druhú stranu cesty a kúpalisko bolo jeho. Na zapískanie pribehol čoby dup na obed. Takých vidieckych kúpalísk by malo byť viac. Problémom v minulosti bolo, že v jeho blízkosti žila jedna početná rómska rodina, teda piati prihlásení a ďalších dvadsať na čierno, tak v tej dobe sa tam nedalo vydržať, avšak obec si dala tú námahu a vysťahovala ich, nevedno kam, no od tých čias je kúpalisko v Cítove vyhľadávaným u širokého okolia. Prechádzka pozdĺž kanálu je vždy zážitkom, škoda však, že je v súčasnosti vypustený. Ale tie nové mosty nás vraj uchvátia. Jedná sa o projekt na zvýšenie podjazdnej výšky, ktorá umožní plavbu moderných vysokých lodí. Myslím, že sa máme na čo tešiť.
Alena Tollarová
Když jsem se dneska rochnila v cítovském koupališti, vzpomněla jsem si na tenhle článek a našla si ho. Byla jsem tam už jednou loni a letos tedy určitě ne naposled. Je to tam prima.
Alena Vávrová
Drahuško, ač jsem byla v Roudnici mockrát a o dortletce vím, tak jsem ji neochutnala. Ale Roudnice a okolí se mi také moc líbí a výlet s íčkem na Říp, nebo za bledulkami, či sněženkami v režii A.T. jen nezapomenutelný. Já tam jezdím i za letadly a letadélky.
Naděžda Špásová
No, Drahuško, dortík by neuškodil. Roudnici znám a na Řípu už jsem taky párkrát byla. Moc hezká pozvánka i fotky.
Lidmila Nejedlá
Dortletka by se hodila k dnešnímu kafíčku, ale vzpomínky na výlet na Říp také nejsou k zahození.
Alena Tollarová
Díky - jiné než cítovské mě nenapadlo, ale nikdy jsme tam nebyli. Taky jsem tápala s tím plavebním kanálem. Teď už vím, že je to ten, co spojuje Vraňany a Mělník. A v Roudnici se vážně dobře bydlí.
Drahomíra Stínilová
Tušila jsem, že je někdo z portálu z kraje u Řípu. A hrozně se mi Roudnice, kam jsem nikdy přímo nezajela, líbila. Dokonce jsem si říkala, že by se mi tady dobře bydlelo. Je tu všechno a mnohem lepší vzduch než u Prahy. To koupaliště je v Cítově, je to na cestě z Roudnice do Lužce, kterým vede také ten plavební kanál. ještě k té fotce, opravdu je to odraz ve vodě, zapomněla jsem to tam dopsat. Články píšu jen občas a hlavně pozdě v noci, takže něco zapomenu, taky si je moc nečtu a prsknu nějakou tu gramatickou chybičku. Omlouvám se.
Alena Tollarová
Díky za propagaci města, které je mým domovem. Jsem ráda, že se vám tu líbilo. Ráda bych věděla, které koupaliště jste to navštívili. Díky.
Zuzana Pivcová
Při návštěvě Roudnice jsem sice Dortletku nezaznamenala, ale stejně se mi tam líbilo. A nejvíc cesta na Říp s Álou. Hezké fotky!