Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

17. 8. 2017

Když se řekne Kilián Ignác Dientzenhofer, vybaví se Vám nejspíš mnoho nádherných  staveb vrcholného baroka. Tento architekt a stavitel se však podepsal i pod tímto kostelem, který byl podle jeho plánů dokončen v roce 1743 a není v této oblasti osamocený.

Vesnice, ve které stojí obklopen malým hřbitovem, leží v nádherné krajině, téměř na samé hranici s naším severním sousedem. Nedaleko je pískovcový lom. Vlakem se sem nedostanete, z nejbližšího většího města jezdí autobus. Obec má malebný název, podobný dívčímu jménu. Toulat se okolní přírodou můžete z campingu, kde najdete ubytování.

V den mé návštěvy byl bohužel pěkně opravený kostel zavřený a mohla jsem jen nahlédnout. Výhodou byl můj malý foťák, který jsem dokázala prostrčit mříží a zachytit alespoň část vnitřního vybavení. Vy si ho ale můžete prohlédnout důkladně např. při některém koncertu, které se tu pořádají. Už víte? 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA