Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

17. 8. 2017

Když se řekne Kilián Ignác Dientzenhofer, vybaví se Vám nejspíš mnoho nádherných  staveb vrcholného baroka. Tento architekt a stavitel se však podepsal i pod tímto kostelem, který byl podle jeho plánů dokončen v roce 1743 a není v této oblasti osamocený.

Vesnice, ve které stojí obklopen malým hřbitovem, leží v nádherné krajině, téměř na samé hranici s naším severním sousedem. Nedaleko je pískovcový lom. Vlakem se sem nedostanete, z nejbližšího většího města jezdí autobus. Obec má malebný název, podobný dívčímu jménu. Toulat se okolní přírodou můžete z campingu, kde najdete ubytování.

V den mé návštěvy byl bohužel pěkně opravený kostel zavřený a mohla jsem jen nahlédnout. Výhodou byl můj malý foťák, který jsem dokázala prostrčit mříží a zachytit alespoň část vnitřního vybavení. Vy si ho ale můžete prohlédnout důkladně např. při některém koncertu, které se tu pořádají. Už víte? 

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Všichni jistě uhodli, že kostel se nachází v malebné vesnici Božanov a patří do Broumovské skupiny kostelů.
Jana Šenbergerová
V této oblasti jsem byla. Poznala jsem Stolovou horu. Je to moc hezký kraj. Dokonce jsem tam strávila několik nocí pod stanem na polské straně hranice.
Anna Čípová
Našla. Původní kostel sv. Bartoloměje na tomto místě je připomínán v roce 1384.
ivana kosťunová
Naďa : skvělá nápověda, ale už jsem ji nepotřebovala, mám ten kraj moc ráda :))
ivana kosťunová
Našla podle stolové hory v pozadí
Naděžda Špásová
Našla jsem to. Ani jsem netušila, že íčkařka MMK má tak krásný kostel.
Zuzana Pivcová
Božíčku, snad jsem to zase jednou našla. :-)
Miluše Hasenohrlová
Našla jsem hned, podle pana Kiliána...
Mirek Hahn
mám to :-)
Helena Votíková
Myslím, že vím. Od B.. je i farnost.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.