Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

27. 11. 2017

Uhodnout, ve které obci na labském břehu se nachází tento kostelík, bude velice snadné. Jakkoli je tato víska opravdu malá, ať napíšu, co napíšu, dozajista vás navede ke správné odpovědi. Na jejím okraji stojí vysoká zemědělská budova, která dává tušit, jaké plodině kromě zeleniny se tu výjimečně daří. A vísku jste zaručeně viděli všichni - a nejspíš několikrát - aniž byste do ní vkročili vlastní nohou. A dozajista jste si i mnohokrát sami zanotovali ... chodili spolu z čisté lásky ... a teď jsem to přehnala a můžu skončit.

Kostel je ukázkou venkovské gotiky a je zasvěcen patronovi, kterého milují všechny děti a brzy jim budeme dávat do punčochy oříšky, čokoládu a pro výstrahu zlobivcům i trochu toho uhlí. Šestiboká zvonice s hrázděným patrem pochází asi z roku 1390 a nutno zmínit, že takové jsou v ČR jen dvě. Od roku 2009 prochází zvonice opravou.

Kostelík je obehnán polorozpadlou opukovou zdí a myslela jsem si, že za ní bude hřbitůvek. Bohužel po nahlédnutí jsem tam našla jen jeden náhrobek. Dovnitř kostela jsem se bohužel nedostala.

Máte?

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.