Poznáte tento kostel?
Foto: autorka

Poznáte tento kostel?

27. 11. 2017

Uhodnout, ve které obci na labském břehu se nachází tento kostelík, bude velice snadné. Jakkoli je tato víska opravdu malá, ať napíšu, co napíšu, dozajista vás navede ke správné odpovědi. Na jejím okraji stojí vysoká zemědělská budova, která dává tušit, jaké plodině kromě zeleniny se tu výjimečně daří. A vísku jste zaručeně viděli všichni - a nejspíš několikrát - aniž byste do ní vkročili vlastní nohou. A dozajista jste si i mnohokrát sami zanotovali ... chodili spolu z čisté lásky ... a teď jsem to přehnala a můžu skončit.

Kostel je ukázkou venkovské gotiky a je zasvěcen patronovi, kterého milují všechny děti a brzy jim budeme dávat do punčochy oříšky, čokoládu a pro výstrahu zlobivcům i trochu toho uhlí. Šestiboká zvonice s hrázděným patrem pochází asi z roku 1390 a nutno zmínit, že takové jsou v ČR jen dvě. Od roku 2009 prochází zvonice opravou.

Kostelík je obehnán polorozpadlou opukovou zdí a myslela jsem si, že za ní bude hřbitůvek. Bohužel po nahlédnutí jsem tam našla jen jeden náhrobek. Dovnitř kostela jsem se bohužel nedostala.

Máte?

Fotohádanky
Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Tollarová
Ano, všechny jste uhodly a poznaly chmelařskou vesničku Lounky, kde se natáčel legendární muzikál Starci na chmelu.
Anna Čípová
Našla jsem, pomohla zvonice.
Alena Vávrová
Také jsem našla podle zvonice. A píšu to sem už podruhé ;-).
Marie Seitlová
Neznám, nebyla jsem tam, ale našla podle filmu.
Miluše Hasenohrlová
Našla podle filmu.Taková pěkná zdrobnělina,ale nevěděla jsem o nich.Nedaleko od nás jsou.....bez K.
Jana Šenbergerová
Našla jsem podle zvonice. Moc hezky prezentovaná hádanka. To je pak radost hádat a hledat.
ivana kosťunová
Našla-podle filmu.
Jitka Hašková
Nikdy jsem tam nebyla, ani jsem o obci neslyšela. Našla jsem podle kaple. Název kostela je jasný bez hledání. Ves má názvy dva.
Naděžda Špásová
Álo, vrátila jsi mě do mládí. Mám na tuhle obec hodně vzpomínek, několikrát jsem tam byla a hlavně tam odtud je moje kamarádka. Úplně jsem zapomněla, že se tam točilo.
Věra Lišková
Mám, pěkné místo i hádanka.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%