Akční seniorka
FOTO: autorka

Akční seniorka

28. 11. 2017

Milá redakce i čtenáři, ráda bych Vás seznámila s jednou aktivní seniorkou. Její energie, chuť a nadšení do života, vitalita, zájmy a koníčky mě stále překvapují, jejímu životnímu tempu často nestačím, byť jsem o 15 let mladší.

Tato dáma zažila ve svém životě vše, co dějiny 20. století nabízejí. Jako 3-letá holčička odsun z německého pohraničí, školní léta ve třídě s obrazem Hitlera nad katedrou, americké vojáky, žvýkačky a čokolády při osvobození Plzně, znárodnění v roce 1948, kdy rodina přišla o hotel, ruské tanky v Praze na Vinohradech před rozhlasem v roce 1968, vyhazov z práce a nemožnost 20 let se profesně uplatnit. Píši jen o nejdůležitějších momentech dějin 20. století u nás v Čechách a o tom, co přináší v životě jednotlivce.

Nepíši o osobních tragediíích, smrti manžela a syna a blízkých přátel. Tato dáma se dokázala se všemi nástrahami svého života obdivuhodně vyrovnat. Nezahořkla, nezůstala sama, je společenská, pomáhá druhým. Je velmi vzdělaná, ovládá několik světových jazyků, již 40 let pracuje jako průvodkyně. Po revoluci se otevřel svět, navštívila zatím 75 zemí světa a stále provádí turisty po Praze. Pomáhá ve svém okolí, zajišťuje pomoc několika seniorkám s nákupy, cesty k lékaři. Pomáhá hlídat i děti a psy, zkrátka pohlídá a postará se o každého.

Výborně vaří, smaží, peče, je výtvarně nadaná, maluje krásné obrazy. Její byt je společenským centrem, kde se schází přátelé. Výborně si rozumí s mladými lidmi, berou ji jako svou babičku. Její životní optimismus je pro mě velkou inspirací a přeji jí, aby se jí splnil její sen - návštěva Peru a Machu Picchu.

 

SOUTĚŽ AKČNÍ SENIOR - Znáte ve svém okolí ženu či muže v seniorském věku, kteří jsou něčím výjimeční? Kteří například mají za sebou nějaký mimořádný sportovní výkon, řídí ve vysokém věku firmu, pracují pro charitu, malují obrazy, hrají divadlo, vystudovali vysokou školu apod.? Představte tyto akční seniory našim čtenářům - napište o těchto lidech příběh nebo s nimi udělejte rozhovor a vyhrajte některou z cen! Více informací o soutěži najdete na tomto místě.

Můj příběh Soutěž - Akční senioři
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

AKTUÁLNÍ ANKETA