Jógou proti proudu času
Foto: archiv autorky

Jógou proti proudu času

30. 11. 2017

S přibývajícím věkem se cítím stále lépe. Že to zní jako klišé? Možná, ale je to tak.

Ještě před důchodovým věkem jsem začala vést kurzy jógy a nyní se tomuto mému koníčku mohu konečně více věnovat. Třikrát týdně se scházíme v tělocvičně a k mé velké radosti je zájemců o jógu čím dál tím více. Týdně se tak setkám s šedesáti až devadesáti lidmi. Ještě větší radost však mám z jejich "proměny". Z ustaraných a mnohdy smutných lidí se postupem času stávají rozzářené a veselé bytosti, které nejen, že se cítí lépe fyzicky, ale hlavně pookřeje jejich duše.

Organizuji a vedu víkendová cvičení a letos jsme byli poprvé s jógou i u moře. Pro mnohé, kteří po ztrátě svého životního druha zůstali sami, je to skvělá příležitost, jak nesedět se svým zármutkem doma a dále naplno žít. Vznikají tak nová přátelství a nezapomenutelné zážitky.

V těchto dnech připravuji vánoční večírek - v pořadí již třetí. Už od října se na něj mnozí těší a pro mne je tou největší odměnou jejich radost. Myslím, že právě radost a štěstí druhých je pro mne tím nejlepším elixírem života.

Inka Ratajová, 61 let 

 

SOUTĚŽ AKČNÍ SENIOR - Znáte ve svém okolí ženu či muže v seniorském věku, kteří jsou něčím výjimeční? Kteří například mají za sebou nějaký mimořádný sportovní výkon, řídí ve vysokém věku firmu, pracují pro charitu, malují obrazy, hrají divadlo, vystudovali vysokou školu apod.? Představte tyto akční seniory našim čtenářům - napište o těchto lidech příběh nebo s nimi udělejte rozhovor a vyhrajte některou z cen! Více informací o soutěži najdete na tomto místě.

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Inka Ratajová
Milé ženy, děkuji za vaši podporu, velmi si jí vážím.
Jana Šenbergerová
Jsem přesvědčena o tom, že existují lidé jógoví a nejógoví. Já patřím k těm druhým. Na ty jógové se ráda dívám a obdivuji je. :-)
Marie Seitlová
Jóga je úžasné cvičení, jak pro zdraví i duševní pohodu. Proto již léta si chodím zacvičit. Jezdím i na pobyty s jógou.
Věra Ježková
Na jógu nemám trpělivost.
Eva Balúchová
Jnko,jsem moc ráda,že tě zase vidím a můžu si o tvé aktivitě přečíst.Škoda,škoda,že nebydlíme blíž,určitě bych se stala tvojí cvičenkou.Teď bych to moc potřebovala.Tobě moc fandím,zasloužíš si pochvalu už jen za to kolika lidem pomáháš a děláš je spokojenější a určitě i zdravější.Vždyť zdraví a duševní pohoda je pro nás to nejdůležitější.
Ilona Kolářová
Zrovna dnes dopoledne jsem si po třech měsících dala doma hodinu jógu a už teď cítím, jak mě všechno bolí.
Zuzana Pivcová
Už několikrát jsem si říkala, že se přihlásím do kurzu jógy, ale zatím jsem se ještě nerozhoupala. Nechtěla bych zůstat jen u cvičení. Díky.