Teplé počasí ušetří
náklady na vytápění

Teplé počasí ušetří
náklady na vytápění

5. 1. 2012

Nezvykle vysoké „zimní“ teploty, jež například v prosinci vystoupaly sedm stupňů nad dlouhodobý normál, ušetří domácnostem náklady na vytápění. Jen za poslední měsíc roku se podle odhadů Teplárenského sdružení bude úspora domácností, které ročně průměrně protopí zhruba patnáct tisíc korun, pohybovat mezi 600 až 900 korun.

„Lidé v těchto dnech topí mnohem méně, než je v tomto období obvyklé. Pokud mají dobře zateplené domácnosti, často pouští topení až navečer,“ uvedl místopředseda Teplárenského sdružení Tomáš Drápela s tím, že ještě více se dá ušetřit v nízkoenergetických nebo pasivních domech.

Pokud by teplé počasí vydrželo, mohly by úspory za celou zimu vykompenzovat domácnostem letošní růst nákladů za zboží a služby způsobený zvýšením daně z přidané hodnoty. Kvůli vyšší dani zdražují i teplárny, které do cen promítají dražší plyn a uhlí. 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.