Fotoreportáž:  Pražský novoroční ohňostroj ve znamení století republiky
Foto: autorka

Fotoreportáž: Pražský novoroční ohňostroj ve znamení století republiky

3. 1. 2018

Novoroční ohňostroj sleduji už hezkou řádku let - pravidelně s foťákem. Obvykle jsem si zvolila místo někde na nábřeží, kde ovšem vadí davy lidí a pouliční osvětlení. Tentokrát jsme se s kamarádkou vydaly na Letnou a zůstaly blízko místa, odkud byl ohňostroj odpalován. Záběry jsou trochu jiné než "klasické" od řeky - rachejtle jsme měly doslova nad hlavou.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiří Libánský
Kdysi jsem se ohňostroji zabýval. Dokonce jsem absolvoval týdenní kurz, na němž jsem se učil rachejtle i vyrábět , absolvoval zkoušky a dostal oprávnění. Když toho člověk dělá moc, tak to může omrzet. Už to nějak nevnímám jako podívanou, ale spíš jako reakci magnézia, hořčíku, síry, oxidantu atd. Tak na ohňostroje moc nechodím. Ale líbí se mi moc tento Marcelin příspěvek jako velmi hezké fotografie. Kdysi jsem studoval několik semestrů výtvarnou fotografii. Sice už nefotografuji, ale stále fotografie vnímám z estetického hlediska velmi intenzívně.
Jana Šenbergerová
Přemýšlím, jestli bych při takovém ohňostroji ani nedýchala, nebo juchala nadšením. Díky! je to nádhera i na fotkách.
Dagmar Bartušková
Na ohňostroji jsem také byla, psala jsem o něm hned po jeho skončení. Fotkami se potvrzuje to, co jsem vyjádřila, že novoroční ohňostroj byl opravdu bombastický. Mám také pár fotek - i když z jiného úhlu.
Naděžda Špásová
Marcelko, je to určitě impozantní podívaná, ale já tyhle hrátky vůbec nemusím. Hlavně kvůli našim pejskům a i mně ten hluk vadí.
Ilona Kolářová
Když já ty ohňostroje nemám ráda kvůli zvířatům a ani mi to nic neříká.
Libor Farský
Marcelko, bezva dokumentace, domýšlím si i zvukovou kulisu.
Věra Ježková
Pyromanka je nadšena a děkuje.
Hana Rypáčková
Marcelo, pěkně jsi to zachytila.Letps jsem udělala asi tři snímky a vyvracela hlavu na oblohu, bylo mraky lidí.A to bylo jen ve Strakonicích...
Zuzana Pivcová
No, on je to příspěvek mé sestry, ne můj, já jsem na ohňostroji nebyla, ale hlavně, že se Ti fotky líbí. :-D
Jitka Hašková
Zuzko díky. I když jsem si dopředu říkala, že se nepůjdu cpát mezi davy. tak jsem měla v úmyslu jít, ale skolilo mě nachlazení, tak jsem se dívala v TV a na webu. Bylo to krásné a tvoje fotky mi přiblížily úžasné momenty.