Portugalská Sintra
Foto: autorka

Portugalská Sintra

18. 1. 2018

Asi 20 km severozápadě od Lisabonu leží město Sintra. Z hlavního města Portugalska sem můžete dojet příměstskou železnicí, autobusem, nebo se vydat vlastním vozem.

Z 11. století je dotován popis tohoto zajímavého místo od geografa Al-Bacrí. Tehdy se zde nacházelo mnoho staveb islámské architektury, které však byly později zbořeny. Protože se město nachází blízko Lisabonu a dále pak díky výborným klimatickým podmínkám a nedalekému Atlantickému oceánu se stalo letním sídlem královské rodiny. Dnes zde prince ani princeznu nepotkáte, zato zde najdete maurský hrad, mnoho paláců, zahrad a parků vybudovaných v různých slohových obdobích. Proto se toto místo nazývá pohádkové město. I s přilehlou oblastí je Sintra zapsána na Seznamu světového dědictví UNESCO.

V letním období je město doslova zaplaveno turisty. V úzkých uličkách to jenom vře, ve vedru jsou obsazena všechna stinná místa, a při stoupání se najednou ocitnete nad střechami starých i novějších domů. Když se pořádně nadechnete, možná ucítíte nedaleký oceán.

Ze Sintry je to co by kamenem dohodil na nejzápadnější bod pevninské Evropy, na Cabo da Roca. Při pohledu na nekonečnou vodní hladinu Atlantiku by se chtělo nastoupit na loď, nechat se unášet vlnami a mořskými proudy daleko od hlučících davů. Jenže i zde budete o turisty doslova zakopávat, ale určitě si každý najde koutek, kde se může zasnít.

 

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Seitlová
Také musím poděkovat za připomínku Portugalska, byla jsem tam na v r. 2009. Obě místa jsem navštívila a moc se mi tam líbilo.
Libor Farský
Hezká pozvánka. Lámu si hlavu nad obrázkem zámecké kuchyně - jak se pod hrnci topilo ...
Jaroslava Handlová
Děkuji za připomínku krásných míst v Portugalsku. Sintrou jsem byla okouzlena a báječné zážitky z "konce světa" mně z paměti nevymizí. Také jsem měla potřebu se po návratu podělit o všechny krásné pocity. Zde na i60 jsem postupně napsala 10 dílů na pokračování s názvem Portugalskem na vlastní pěst. (Sintru vzpomínám v 8. díle). Chtěla jsem ji poznat ještě mnohem podrobněji, ale na všechno nebylo dost času.
Zuzana Pivcová
Já jsem byla krátce v srpnu 2009 na výročním zasedání mezinárodního archivního výboru vojenských archivů v Portu. Město včetně ústí řeky Douro do Atlantiku mě uchvátilo. Nikdy na to nezapomenu.
Věra Ježková
Z Portugalska znám jen, i zfilmovanou, Remarqueovu Noc v Lisabonu. Země mi je sympatická, díky za fotky.
Blanka Macháčková
Jedno z krásných míst, které jsem měla možnost navštívit. Děkuji za připomínku a snad i pozvánku pro ty, kteří se chystají do Portugalska.