Hipíkem navždy? Proč ne?
FOTO: pinterest.com

Hipíkem navždy? Proč ne?

16. 2. 2018

V souvislosti s dnešní generací seniorů se v poslední době často dává do souvislosti výrok socioložky Lucie Vidovičové: „My jim cpeme dechovku, ale oni vyrostli na Beatles a Rolling Stones.“ Je to tak, mnozí současní senioři byli pořádní rebelové a hipíci.

Hippies či květinové děti. To byl životní styl mnoha lidí, kteří jsou dnes v seniorském věku. Pravda je, že do Československa hippie hnutí neproniklo tak silně jako do západních zemí, protože hranice byly značně utěsněné a možnosti inspirace omezené.

I tak ale mnozí lidé vzpomínají, jak široké zvonové nohavice nosili a co všechno dokázali vyrobit ze staré džínoviny či vojenských kabátů, aby se hippie stylu co nejvíce přiblížili. Mnohé dámy vzpomínají, jak batikovaly tuniky a šaty, jak nosily rozevláté dlouhé sukně, vlasy zaplétaly do copů, do nich dávaly korálky či peříčka. Ano, šlo o ty odvážnější, ale fakt je, že hippie móda časem pronikla i do módy všeobecné a inspirovali se jí mnozí návrháři a výrobci oblečení.

Mnozí lidé se však svého okouzlení hippie stylem nevzdali po celý život. Pro někoho jsou směšní, pro někoho obdivuhodní. V Česku jich moc nevidíme, ale stačí si vyrazit v létě do některých přímořských letovisek a nestačíme se divit, kolik šedovlasých dam v roztodivných hábitech uvidíme. Důkaz, že hippie styl stále žije v podání odvážných a veselých seniorů, se dá zachytit i v ulicích mnoha velkoměst.

Tak tady malá ukázka. Můžeme se nad ní usmívat, můžeme ji odsuzovat, ale každopádně je pozoruhodná. To snad uzná každý.

Hodnocení:
(5 b. / 11 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA