Vesta. Kousek, který nezklame
FOTO: pinterest.com

Vesta. Kousek, který nezklame

19. 2. 2018

Ženy na ni často zapomínají. Přitom dokáže divy. Dá se skvěle kombinovat s jiným oblečením, umí zakrýt nějaký ten nedostatek na naší postavě. Ano, řeč je o vestě.

Vesta je zdánlivě nepotřebný, zbytečný kousek v šatníku. Jistě, dá se bez ní žít. Ale kdo se s ní spřátelí, získá cennou pomocnici. Vesta totiž umí hodně věcí. Dámy poněkud silnějších postav mohou ve vestě najít přímo poklad. Když je dobře zvolená, dokáže zakrýt nějaké to kilo, postavu opticky zeštíhlet, prodloužit. Dokáže zahřát, ale také dodat šmrnc oblečení, které nám připadá okoukané, fádní, obyčejné. Má hodně podob.

Od perfektně vypracovaných šitých vestiček pánského stylu přes volné úpletové až po extravagantní rozevláté, zimní péřové, kožešinové či ryze sportovní. Dá se koupit, ale zároveň je to ten nejjednodušší kousek oděvu, který si můžeme zkusit samy vyrobit, pokud si troufáme a máme na to čas.

Vesta se dá totiž vcelku jednoduše upléct či uháčkovat. Mohou být sametové zdobené, které vzbudí obdiv, když si je vezmeme do divadla na jednoduché černé šaty. Mohou být z šedého či béžového úpletu, které udělají elegantní outfit z kombinace obyčejných džínů a bílé košile. Mohou být zkrátka tak různorodé, jako málokterý jiný kus šatníku. Proto je dobré na jejich existenci nezapomínat.

Tady je malá ukázka, jak různé mohou být.

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marie Doušová
Vesty mám jen tři,bílou, černou a sportovní, které občas nosím ,podle toho jak se hodí. Na obrázcích není ani jedna kterou mám doma , ale jsou to inspirativní fotky.
Dana Tomanová
Vesty mám ráda, jsou slušivé a hlavně praktické, mám i dlouhou pletenou. Na zahradu mám pracovní se spoustou kapes, tu mám nejradši. Jen těm cípatým jsem na chuť nepřišla.
Zdenka Jírová
Právě jsem dostala katalog na jaro od Witt a je tam několik velmi zajímavých vestiček. Odpoledne jase to prohlížela a pro jednu se už rozhodla. Je tam vůbec plno hezkých věcí na jaro a ceny nejsou přemrštěné. Vesty mám ráda, nějakou už doma mám a ráda je nosím.Na jaro se určitě nějaká hodí.
Libor Farský
No, Evičko, škoda, že tam autorka Tvé profilové foto nemohla přidat, asi je Tvá vestička nejhezčí. Mně se ale líbí všechny ukázky rozmanitých stylů.
Eva Mužíková
I já se ve vestičkách cítím dobře, viz mé profilové foto. Nosím je ke kalhotám, momentálně mám čtyři. Připadám si v nich jako " dobře učesaná ".:)))))) Vesty ve fotogalerii mne nezaujaly.
Věra Ježková
Vesty nosím ráda celý život. Oživí a promění oblečení. Kdysi jsem si jich i několik upletla. Dlouho už jsem ale neviděla žádnou, která by se mi líbila. Tak si zatím musím vystačit s těmi třemi, které mám doma.
Zuzana Pivcová
Myslím, že sehnat pěknou vestu moc snadné není. Maximálně jen ty teplé prošívané. Mám vyhlédnutý i jeden outlet vzadu za Májem (ne obnošený sekáč), kde mají neustále nové zboží, ale podařilo se mi sehnat jen jednu pro sestru, chtěla s kapucou (značka Gerry Weber, obdobná jako ta na titulním snímku). Jinak nic.
Květa Krčilová
Já miluji vesty, ráda je nosím ale nemůžu sehnat to co by se mi líbilo a mohla to kombinovat podle mých představ. Poradí mi někdo kde nakupovat?
ivana kosťunová
Vesty a vestičky všeho druhu miluju a často nosím. Z obrázkové galerie bych si vybrala moda1/káro) a moda9 (maxivesta).
Jana Šenbergerová
Také jsem je kdysi nosívala, ale už dlouho žádnou příhodnou nemám.
Zuzana Pivcová
Já jsem nepatřila k těm, které na vestu zapomínají. Naopak jsem nosila vesty a vestičky hodně často a ráda. Džínovou, síťovou háčkovanou, pletenou i koženou. Také ty prošívané jako bundy, ale v kombinaci s tlustým svetrem. Je pravda, že rovná volnější vesta zakryje široký pas nebo širší boky, ovšem krátká projmutá naopak.