Pěkný sex po šedesátce? A proč ne?
Ilustrační foto: pixabay.com

Pěkný sex po šedesátce? A proč ne?

25. 2. 2018

Pro řadu mladších lidí je to absurdní představa. Avšak v praxi se ukazuje, že milostný život v mladých letech je mnohdy všechno jiné než opojení. Většina lidí hodnotí sex právě až ve druhé polovině života jako více vzrušující a uspokojující.

Sex je považován za jednu z nepříjemnějších věcí na světě. Během života se při něm mění potřeby a pocity muže i ženy - a dobrá zpráva je, že mnohé se s postupujícím věkem dokonce zlepšuje!

1. Už víte, co se vám líbí
Zatímco jste ve dvaceti ještě různě experimentovali, tak ve čtyřiceti a později už zaručeně víte, co máte rádi a co u vás naopak nepřichází v úvahu. To má tu výhodu, že pak dospějete snáze k tomu, co se vám líbí, a dokonce můžete těžit ze špatných zkušeností v minulosti.

2. Můžete mít lepší vyvrcholení
V mladším věku mají často ženy tendenci usilovat a to, aby se to líbilo hlavně partnerovi, zatímco samy se mnohdy jen přizpůsobí. Ale jak říkají sexuologové, v průběhu let si většina vypěstuje zdravý egoismus. To pak vede mimo jiné k tomu, že dotyčná i v posteli dá své potřeby jasně najevo. Důsledkem toho jsou pak i častější a lepší orgasmy. 

3. Jste uvolněnější
Kolem třicítky i ještě později má hodně lidí tendenci zabývat se plánováním nebo chodem rodiny. Zbývá málo prostoru na romantiku a intimitu. To se ale mění, jakmile jsou děti větší, zvlášťě pak, když už mají svou vlastní domácnost. Vy se můžete věnovat opět sobě a svému partnerovi. Toto uvolnění vede samozřejmě i k lepšímu intimnímu životu.

4. Můžete déle
Ano, pánové, předčasné ejakulace patří nejpozději od čtyřicítky minulosti, neboť se mění hormonální skladba organismu. To vede mimo jiné k tomu, že můžete vyvrcholení mnohem lépe oddálit.

Máte-li k tomu příležitost a není vám to proti mysli, nezdráhejte se zaměřit se i ve svém věku trochu na svou vlastní sexualitu. Budete možná příjemně překvapeni, jak dobrý sex ještě v budoucnu zažijete. Nedbejte na to, co by si o vás pomysleli potomci, známí a veřejnost. Je to přece váš život.

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(1 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Ptáček
Marně hledám co tím chtěl autor říci. Reklama to není, životní zkušenost jistě také ne. Tipoval bych to ale na výsledek dlouholetého výzkumu Amerických vědců. Jen ještě dotaz, a co já s tím?