Hrátky s češtinou: Příběh podle abecedy
Foto: www.obrázky.cz

Hrátky s češtinou: Příběh podle abecedy

28. 2. 2018

Tentokrát jsem vytvořila krátký příběh ze slov řazených podle abecedy. Nepoužila jsem ani zvratná zájmena, ani spojky či předložky. Nepochybuji o tom, že vymyslíte další příběhy, lepší než já.

Adéla byla celá červená dojetím. Erik frajersky, galantně, hlasem chlácholivě intimním, ji konejšil. Láskyplně mu něžně, oddaně pohladila ruku, řkouc: Své štěstí tentokrát uhájíme, věřme, xakru, zázrakům života.

 

Hodnocení:
(5 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Myslím, že takto vytvořit Hrátky, navíc vtipně, není vůbec snadné. Vám se to ale podařilo!!
Věra Ježková
Moc děkuji. Miluško, super. Mám skoro hotové další „téma“, uvidíme, jestli bude původní, či nikoliv.
Libor Farský
Právě Helenky článek a výzva poděbradská, které jsem ovšem četl později, mě inspirovaly k založení tématu "Hrátky s češtinou" a když jsem v r.2017 půl roku v nemocnici nebyl schopný k počítači, byl jsem pak rád, že se toho naše dámy ujaly a hrátky dále žijí! A bavím se u každého nového příspěvku, jakož i u této abecedy od Věrky. Shodou okolností mi dnes také vyšlo mé pokračování abecedy, Zdravím Adélku a Erika !
Lidmila Nejedlá
Věrko, vůbec nevadí, že to tu už bylo. Tobě se to také náramně povedlo. Vymýšlej dál.
Dana Tomanová
Líbí se mi to :-)
Naděžda Špásová
Věro, je to moc pěkné. Bohužel mi zatuhnul mozek, nějak mi to nemyslí, takže nic nevypotím.
Alena Tollarová
Ano, v Poděbradech jsem byla na prvním setkání a jako pilník jsem se pokusila splnit zadání a příběh podle abecedy jsem plénu taky přednesla. Ještě dnes se červenám při vzpomínce, jak jsem se hanbila, když jsem slyšela, co dokáže dát dohromady Hela. A kdo to ještě zkusí?
Věra Ježková
Helenko a Zuzko, díky za pochvalu. Helenko, než jsem tohle začala vymýšlet, hledala jsem ve tvých Hrátkách s češtinou, abych se neopakovala. Citovaný článek mi ovšem unikl, protože tehdy hrátky ještě nebyly. Možná se tedy do tebe ještě někdy trefím. :-)
Zuzana Pivcová
Prima, Helo, díky, v komentářích k Tvému poděbradskému vystoupení je i ten můj minipříspěvek (pro Věrčinu informaci).
Helenka Červenka
Ano, být celkem činná dovedeš. Esej frázuju, gůgluju, hledám. Chválím íčkařku Ježkovou, kterak ladně mistrně napsala opravdový qalitní příběh rychle. Řečeno stručně-šou takovou uvidí věhlasný web. Zdravím. Živióóóó´!
Helenka Červenka
https://www.i60.cz/clanek/detail/11609/podebradska-povidka
Zuzana Pivcová
Vzpomínám si, Věrko, že jsme při srazu i60 v Poděbradech (2015) četli svá vyprávění od A do Z, která nám dopředu zadala za úkol Helča. Vytvořila jsem něco o i60, ale už si to nepamatuji a originál nemám. Helenka si určitě vzpomene. Tobě se to povedlo hravě.