Znáte tento zámek?
Foto: autor

Znáte tento zámek?

2. 4. 2018

Je to velmi známý romantický zámek, proto připojím méně obvyklé fotografie. Leží v území, jehož název je – v trochu jiné podobě a nadvakrát – v textu naší hymny. Jde se k němu Myší dírou. Nahoře před zámkem je kostel sv. Josefa (na internetu chybně uveden sv. Jiří) a secesně vypadající hotel. Točil se zde Princ Bajaja.

Současná podoba zámku je novogotická. Po válce rekreační středisko ROH, nyní soukromý hotel, který možná stále ještě drží Moskvan Tengiz Charebava s Gruzínkou Marikou Ugrechelidzeovou (ti porušují zákon od r. 2013, kdy přestali informovat o hospodaření firmy, jsouce v děsivé ztrátě – možná proto jim dnes hotel provozuje velká hotelová společnost, v jejímž čele jsou dva Rusové).

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Na stránkách zámeckého hotelu Hrubá Skála je informace: "Vážení hosté, dne 9. 6. 2018 bude celý zámek Hrubá Skála uzavřen pro veřejnost, děkujeme za pochopení." Asi svatba.
Oldřich Čepelka
Skoro všichni uhodli, ano, Hrubá Skála. Majitelé hotel na zámku tak jako tak neprovozují, o to se jim stará největší prozovatel luxusních hotelů v ČR (kterého opět vlastní Rusové). Už to lepší nebude..., co nezachvátíš tankem, to zachvátíš penězi...
Jana Šenbergerová
Jednou jsem tam byla, prošla Myší dírou, a kupodivu jsem ho i poznala.
ivana kosťunová
Také jsem to nevěděla - pocity stejné.
Zuzana Pivcová
Bydlela jsem poblíž toho kraje jako dítě. Po letech jsem se tam podívala při výletu i60, zorganizovaném Jíťou C. Byl to krásný den a báječná cesta. Dovědět se, že objekt v kraji, příznačně nazvaném podle své krásy, která patří našemu národu, je v rukou Rusů, to je pro mě velmi skličující. To je opravdu neúcta k vlastním hodnotám.
Naděžda Špásová
Našla jsem to podle pohádky. Nikdy jsem tam nebyla. Přečetla jsem si, že od 9. měsíce 2018 bude pro veřejnost uzavřen.
Jiřina Votavová
Byla by to velká ostuda, kdybych zámek nepoznala hned podle úvodní fotky. V roce 1993 jsme přímo na zámku strávili 14 dní v červenci ještě na rekreaci ROH. Za čtyřmi okny v prvním patře vpravo byla chodba s vchodem do našeho pokoje. Večer a v noci po ní lítali netopýři. A "ráj" jsme si tehdy pěkně prochodili a užili. ☺
Alena Vávrová
Jj, byla tam v r. 2016 naše íčkařská parta na výletě. Za pouhé nakouknutí do nádvoří zámku chtěli ti loupežníci dvacku. Byla jsem tam v minulosti vícekrát.
Mirek Hahn
:-) Znám. Býval jsem v okolních skalách.....
Alena Tollarová
Není teba hledat. Seděla u něho na jednom z výletů parta z i60 a myší dírou prolezly opravdu všechny myšky. I kočka, co je doprovázela.
Ladislav Vesecký
Vypadá to na Konopiště.
Jitka Hašková
Našla, pomohla mi fotka z lesa a film.
ivana kosťunová
Ano, myslím, že znám - zemský ráj to napohled...
Vladislava Dejmková
Už jsem to taky našla. Byl o mi to povědomé, ale radši jsem si to ověřila.
Dana Puchalská
Našla. Chvilku mi to trvalo ale zadařilo se.