Vzory: Obdivované i zatracované
FOTO: pinterest.com

Vzory: Obdivované i zatracované

22. 4. 2018

Květy různých barev a tvarů. Ptáčci, zvířátka, autíčka, abstraktní motivy. To vše se objevuje na halenkách, šatech, tričkách. Někdo vzorované oblečení miluje, někdo nenávidí. Někdo tvrdí, že se hodí jen pro mladé, jiný je naopak přesvědčen, že takzvaně rozzáří klidně i osmdesátiletou dámu.

Rok co rok se to opakuje. Módní návrháři chodí celí v černé, šedé nebo bílé, ale na mola posílají modelky oblečené v pestrých barvách a vzorech. Čím divočejší, tím lepší. Málokdo však má v reálném životě odvahu koupit si něco pořádně divokého, výrazného. A čím je člověk starší, tím více uvažuje, zda je to pro něj takzvaně vhodné.

Výrazné vzorované oblečení dost rozděluje společnost. Jeho odpůrci tvrdí: Zastírá se tím osobnost, není pak vidět člověk, ale jen ty řvavé  barvy a vzory na něm. Takové oblečení se špatně kombinuje, zpravidla rychle omrzí. Jsou to vyhozené peníze. Jeho příznivci oponují: Móda je zábava a hra. Tím, že člověk nosí věci výrazné, dává najevo, že je hravý, aktivní, nebojí se experimentovat. Proč občas neudělat něco bláznivého, ne?

Který tábor má pravdu? Oba, jak už to v případě podobných, zdánlivě malicherných sporů bývá. Jenže móda není malichernost. Je to příjemné zpestření života, které hodně vypovídá o tom, jací jsme. Každopádně jaro a léto je čas, kdy i ti nezatvrzelejší vyznavači minimalistického nebo sportovně ležérního stylu mají chuť lehce experimentovat.

Tady je ukázka, jak různě barevné a vzorované oblečení může být, ale především naznačení, že může slušet i dámám středního a vyššího věku.

Hodnocení:
(5 b. / 9 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Co vám v současné době nejvíce chybí (odpovědět můžete na tři z níže uvedených možností, které považujete za nejdůležitější)

Kontakt s rodinou

11%

Kontakt s přáteli

11%

Více pohybu

10%

Dobrá nálada

9%

Léky

7%

Potraviny

8%

Pozitivní zprávy

11%

Nějaká naděje

9%

Větší podpora ze strany státu

7%

Větší podpora ze strany města/obce

7%

Roušky

9%