Pampeliška
Foto: autorka

Pampeliška

23. 4. 2018

Pampeliška, to je liška,

se svou zlatou hlavičkou,

zahřeje mi srdíčko.

Pampeliška je velice životaschopná. Nejen, že je to důležitá léčivka, ale musím ji obdivovat  i pro  její drzost a lásku k životu. Dere se na svět ze zákoutí úplně pro růst nevhodného, ale ona vítězí a její zlatá hlavička zazáří i na smetišti, které jí vůbec nedokáže nic ubrat na kráse. Obdivuji ji a miluji. Každý rok čekám, až se rozzáří.

Někdo tvrdí, že je to plevel, a když se mu objeví v pěstěném trávníku, zuřivě ji hubí. Není to ale jednoduché a pampeliška se brání. Její kořeny sahají do velké hloubky, jsou silné a těžko se likvidují. Je zajímavé, že tito chytráci vůbec nevědí, jak jsou i kořeny pampelišky léčivé. Hlavně, že trávník svojí krásou nenarušují.

Ona ale vůbec nedbá na zlobu zahrádkářů, směje se za plotem a snaží se znovu proniknout na jejich zahradu, aby je potěšila. Nezná totiž nenávist.

Pampeliška, jako všechno krásné, nemá dlouhý život. Její krása docela rychle povadá a její krásné zlaté vlásky se mění na šedivé chmýří, které vítr rozfoukává do okolí. Jsou to ale semínka, která nám slibují opět její jarní krásu a znovuzrození.

Tak to je koloběh života. Škoda, že mé šedivé chmýří na hlavě, keré také vítr rozfoukává, nepřinese zrození žádné. Přeji si ale, abych těchto zrození pampelišek zažila ještě v životě co nejvíce.

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

20%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%