Vypadávání vlasů: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost
Ilustrační foto: sutterstock

Vypadávání vlasů: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost

24. 5. 2018

Všeobecně platí, že s přibývajícím věkem člověku ubývá vlasového porostu. Tento fakt je nepříjemný, nicméně bohužel přirozený. U většiny lidí se nejedná o nijak extrémní záležitost a vzhledem k množství svých vlasů s úbytkem mohou počítat. Mnohým z nás ale vypadávají vlasy nadměrně, a to především v oblasti týlu anebo se vytvářejí takzvané kouty. Bojovat proti vypadávání vlasů jde, a to mnoha způsoby. Že netušíte, v čem by mohly spočívat? Nevadí, poradíme vám!

Prevence jako základ

Hodně důležité je u padání vlasů předcházení tomu, aby se vlasy vůbec uvolňovaly. Nadměrné padání vlasů se nazývá odborně alopecie a lze mu do jisté míry zabránit správným stravováním. Pro ideální růst vlasů je optimální konzumování špenátu, brokolice anebo oříšků. Vhodné jsou též ječné kroupy a pohanka. Do těla potřebujete dostat zejména selen a aminokyseliny. Jinak je zapotřebí dodržovat základní pravidla hygieny. Návyky získá člověk již v mládí. Nezapomeňte ani na absenci škrábání pokožky hlavy. To také zrovna dvakrát vlasům neprospěje. Vlasy byste neměli tahat, jelikož i tak jim pomáháte k vytržení.

Když za problémem stojí léky…

I tento moment může nastat. Jedná se především o situaci, kdy se příčinou stává snížená funkce štítné žlázy. Lidé často berou léky, které právě stojí za vypadáváním vlasů. Vše se může změnit i naordinováním nové medikace. Vypadávání vlasů se po odbourání léků, jež je zapříčiňují, omezí.

Přípravky proti vypadávání vlasů

Na trhu jich existuje spousta. Hodně oblíbené jsou především šampony, balzámy a další přípravky. Výbornou volbou je komplexní kosmetika Nanogen. Právě ona obsahuje spousty různých minerálů a vitamínů, které se postarají o upevnění vlasu na pokožce hlavy. Pro více informací o těchto přípravcích se můžete podívat na Nanogen.cz.

Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%