Vypadávání vlasů: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost
Ilustrační foto: sutterstock

Vypadávání vlasů: Nepříjemná, ale řešitelná záležitost

24. 5. 2018

Všeobecně platí, že s přibývajícím věkem člověku ubývá vlasového porostu. Tento fakt je nepříjemný, nicméně bohužel přirozený. U většiny lidí se nejedná o nijak extrémní záležitost a vzhledem k množství svých vlasů s úbytkem mohou počítat. Mnohým z nás ale vypadávají vlasy nadměrně, a to především v oblasti týlu anebo se vytvářejí takzvané kouty. Bojovat proti vypadávání vlasů jde, a to mnoha způsoby. Že netušíte, v čem by mohly spočívat? Nevadí, poradíme vám!

Prevence jako základ

Hodně důležité je u padání vlasů předcházení tomu, aby se vlasy vůbec uvolňovaly. Nadměrné padání vlasů se nazývá odborně alopecie a lze mu do jisté míry zabránit správným stravováním. Pro ideální růst vlasů je optimální konzumování špenátu, brokolice anebo oříšků. Vhodné jsou též ječné kroupy a pohanka. Do těla potřebujete dostat zejména selen a aminokyseliny. Jinak je zapotřebí dodržovat základní pravidla hygieny. Návyky získá člověk již v mládí. Nezapomeňte ani na absenci škrábání pokožky hlavy. To také zrovna dvakrát vlasům neprospěje. Vlasy byste neměli tahat, jelikož i tak jim pomáháte k vytržení.

Když za problémem stojí léky…

I tento moment může nastat. Jedná se především o situaci, kdy se příčinou stává snížená funkce štítné žlázy. Lidé často berou léky, které právě stojí za vypadáváním vlasů. Vše se může změnit i naordinováním nové medikace. Vypadávání vlasů se po odbourání léků, jež je zapříčiňují, omezí.

Přípravky proti vypadávání vlasů

Na trhu jich existuje spousta. Hodně oblíbené jsou především šampony, balzámy a další přípravky. Výbornou volbou je komplexní kosmetika Nanogen. Právě ona obsahuje spousty různých minerálů a vitamínů, které se postarají o upevnění vlasu na pokožce hlavy. Pro více informací o těchto přípravcích se můžete podívat na Nanogen.cz.

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.

Zpět na homepage Zpět na článek