Jak vařily naše prababičky: Jarní bylinková polévka
FOTO: pinterest.com

Jak vařily naše prababičky: Jarní bylinková polévka

24. 5. 2018

Zajímá vás, jak se vařilo za první republiky, před sto a více lety, či dokonce za dob zřejmě nejslavnější české kuchařky a národní buditelky Magdaleny Dobromily Rettigové? Právě o tom pojednává gastronomický seriál "Jak vařily naše prababičky".

Zatímco dnes jsou bylinky do značné míry spíše móda, před několika generacemi představovaly levnou, zdravou a samozřejmou součást jídelníčku. Proto po našich prababičkách také zůstalo velké množství receptů, jak je využít v kuchyni. Jedním z nich je i návod na přípravu bylinkové polévky.

Vzhledem k tomu, že právě začínají rašit kopřivy a další nezbytné ingredience (včetně některých pro nás už trochu nezvyklých, jako jsou třeba chudobky nebo listy fialek), je ten nejlepší čas to zkusit taky.

Hrst mladých jarních kopřiv, žebříčku, špenátu, petržele, fialkových listů a chudobky dobře očistíme, nadrobno nakrájíme a podusíme na malém kousku másla nebo rostlinného oleje. To pak zalijeme osolenou vodou a asi půl hodiny vaříme. Polévku zahustíme světlou jíškou a před servírováním do ní zamícháme asi půl litru smetany s rozmíchaným žloutkem. Do polévky dáváme smažené kostičky z housky nebo chleba.

Ingredience
kopřivy, žebříček, špenát, petržel, fialkové listy, chudobky
sůl
1 žloutek
máslo
0,5 l smetany
jíška (3 dkg másla, 3 dkg mouky)

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 1 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.