Pražské páteční odpoledne
Ilustrační foto: pixabay.com

Pražské páteční odpoledne

7. 6. 2018

Nevím, kde jsem našel takovou odvahu, vyjít si po obědě do metropole. Praha je teď strašlivě přelidněná! Nervozita současných pražských nocležníků vrcholí! Jízdou v tramvaji se ale tolik o svůj život nebojím!

Začalo to hned před naším činžákem. Mladá vesničanka si odskočila do Prahy porodit. To byl pro ni úkon možná jednodušší? Horší ale bylo pro ni nastoupit si do pražské elektrické tramvaje, s kočárkem a dítětem v něm. Cpala se do předních dveří, s kočárkem v rukou. Tramvaják na ni křičel, na zadní plošinu!!! Zvedla znovu kočárek a nastoupila do středních dveří. Rozjeli jsme se a tlampačem ji tramvaják vyzval nastoupit si do těch zadních dveří, prý to tam má napsané, a to česky!!! Zase vše musela přenášet ručně a sama!

Pak na stanici právě dobíhala telefonující vesničanka. Když jsme se už rozjeli, začala zuřivě mačkat knoflík dveří a zběsile bušit na vrata. Tramvaják nelenil, zastavil, a svými dveřmi ji okřikl, krávo!!!

Nebyl tomu ale ještě konec. Na tramvajových kolejích si zaparkoval vesničan. Tramvaj ho nemohla obejet! Zvonilo se dlouho a hlasitě. Nakonec řidič auta z činžáku vyběhl a zuřivě křičel čů…u!!! Tramvaják si zase otevřel své dveře, a také křičel čů…u!!!

V sobotu a neděli budu raději relaxovat, neopustím radši svůj byt, chci dožít až do toho pondělka!!!
Možná se vrátí civilizace do kdysi i evropské kapituly Prahy; třeba to bude možná už za 100 let!!!???

 

                            

 

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciálního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i speciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA