Zvířecí hvězdy internetu. Přibývá jich
Ilustrační foto: pinterest.com

Zvířecí hvězdy internetu. Přibývá jich

19. 6. 2018

Tucker, Maya, Toast… To jsou jména některých psů, kteří se stali téměř celebritami. Za vším stojí současná móda fotit domácí mazlíky v různých podivuhodných pozicích a dávat je na internet.

Někdo je nadšeně sleduje, někdo říká věty ve smyslu: Kam ten svět spěje, když mají lidé čas na to oblékat psy, stylizovat je do podivných póz a neustále je fotografovat? Jenže jde o průvodní jev současné posedlosti sdílením fotografií a snažením se vytvořit takové, na které se na sociálních sítích podívá co nejvíce lidí.

V Česku se v tomto směru proslavila ministryně obrany Karla Šlechtová, když na pietní místo – hrob neznámého vojína na Vítkově -  posadila svého milovaného pudla. Trůnil tam hned vedle věnce. Politička si snímek vyvěsila na svůj Instagram a byla z toho taková mela, že se musela veřejně omluvit. Inu, pudl na hrobu neznámého vojína je opravdu dost silná káva.

To další milovníci psů, kteří propadli jejich fotografování, jsou výrazně šikovnější. Na svých miláčcích už vydělávají. Pokud mají jejich stránky vysokou sledovanost, nabalují se na ně reklamy. A tak například kavalír king charles španěl jménem Toast se stal tak slavný, až ho angažoval do reklamy výrobce slunečních brýlí. Fotka psa s vlajícíma ušima a vystrčeným jazykem v černých brýlích se stala jednou z nejznámějších reklam. Některé, jako třeba anglickou buldočku Mayu, sleduje běžně na Instagramu přes sto tisíc lidí. Její panička tam přidává stále další fotky, na nichž různě oblečená a zpitvořená buldočka pózuje. Další takovou hvězdou je Tucker, o jehož rase je vhodno raději ani nespekulovat. Je z útulku a trpí nedostatkem pigmentu a k tomu ještě nemocí, která způsobuje deformace. Je zkrátka pořádně ošklivý a původně si všichni v útulku mysleli, že si ho nikdo nikdy nevezme. Měl štěstí. Vzala si ho dívka, které nejenže se o něj dobře stará, ale udělala z něj internetovou hvězdu.

Ať už se na módu fotografování zvířat díváme jakkoli, tento příběh je hezký aspoň z toho důvodu, že ukazuje, že i o nemocné psy může být dobře postaráno. Zkrátka, příběh Tuckera je příběh o štěstí. Mnohé zvířecí internetové hvězdy svým pánům vydělávají miliony díky tomu, že se staly celebritami. Spousta dalších lidí si však své zvířecí kamarády fotí jen tak pro radost.

Každopádně je fakt, že právě zvířata jsou na fotografování velmi vděčnými objekty. Není jednoduché je přesvědčit, ať pózují, ale když se to povede, většinou to stojí za to. Tak tady je malá inspirace, co všechno šíleného nyní lidé se svými pejsky na internetu provádějí. Tedy, pro někoho inspirace, pro někoho spíše odstrašující příklady.

 

Hana Charvátová

 

 

 

Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
pes
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.