Jsou kočky léčitelky?
Ilustrační foto: pixabay.com

Jsou kočky léčitelky?

24. 6. 2018

Kočka je tvor tajemný, opředený mnoha mýty. Kočky byly mnohokrát v historii a v různých civilizacích i uctívány jako božstvo. Já se domnívám, že důvodem je schopnost vnímat velmi citlivě energie. Mám na mysli především základní energii, známou jako či, tchi, reiki, vesmírná energie a nebo i jinak.

Je to všudypřítomná energie specifických vibrací, která je podmínkou životaschopnosti každé živé buňky. Člověk má schopnost vnímat tuto energii velmi omezenou, a zřejmě ji neustále ztrácí. Pravděpodobně dříve byl v tomto ohledu mnohem citlivější. Který živočich je na tuto energii nejvnímavější, nevím, ale kdyby se prokázalo, že je to kočka, nedivil bych se tomu.

Kočka energie vyhledává
A tady je i důvod, proč, když máme někde nemocné místo, můžeme očekávat, že se k němu přijde přitisknout. Když v našem těle dochází k procesu hojení, je zde zvýšená potřeba této energie. Náš organismus ji sem začne stahovat nejen z jiných částí těla, ale i z okolí. Tím dochází k její koncentraci. To je něco, co děláme podvědomě. To dělají i lidé, kteří existenci této energie popírají. Každý, když ho něco bolí, na toto místo přiloží dlaň. Podvědomě cítí, že mu to pomáhá, ale mnohdy toto počínání nedokáže vysvětlit. Přitom důvod je prostý. Uzavírá se tím určitý energetický obvod a proudění energie postiženým místem je intenzivnější.

A kočka koncentraci energie nějak pozná. Možná ji i vidí, ale podle mých zkušeností ji vnímá určitě i jinak.

Může tedy kočka léčit?
Nesetkal jsem se s ničím, co by tuto teorii nějakým způsobem potvrzovalo. Ale podle zkušeností, které z působení energií mám, to lze předpokládat. Ve starých textech jsem se setkával s termínem: „léčení stínem“. Podařilo se mi zjistit, že je to obrazné označení pro situaci, kdy pouhá přítomnost v blízkosti osoby, vyzařující silnou a vyrovnanou pozitivní energii, je léčivá. Kočka určitě takovou energii má. Zajímavostí je, že má opačnou polarizaci.

Také si povšimněte, že si k vám v naprosté většině lehne tak, že je hlavou k vašim nohám. Možná ale, že právě opačná polarizace zvyšuje léčivost. Já sám ji vnímám jako velmi pozitivní. Proto si nemyslím, že by přítomnost kočky mohla ublížit.

Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.