Jsou kočky léčitelky?
Ilustrační foto: pixabay.com

Jsou kočky léčitelky?

24. 6. 2018

Kočka je tvor tajemný, opředený mnoha mýty. Kočky byly mnohokrát v historii a v různých civilizacích i uctívány jako božstvo. Já se domnívám, že důvodem je schopnost vnímat velmi citlivě energie. Mám na mysli především základní energii, známou jako či, tchi, reiki, vesmírná energie a nebo i jinak.

Je to všudypřítomná energie specifických vibrací, která je podmínkou životaschopnosti každé živé buňky. Člověk má schopnost vnímat tuto energii velmi omezenou, a zřejmě ji neustále ztrácí. Pravděpodobně dříve byl v tomto ohledu mnohem citlivější. Který živočich je na tuto energii nejvnímavější, nevím, ale kdyby se prokázalo, že je to kočka, nedivil bych se tomu.

Kočka energie vyhledává
A tady je i důvod, proč, když máme někde nemocné místo, můžeme očekávat, že se k němu přijde přitisknout. Když v našem těle dochází k procesu hojení, je zde zvýšená potřeba této energie. Náš organismus ji sem začne stahovat nejen z jiných částí těla, ale i z okolí. Tím dochází k její koncentraci. To je něco, co děláme podvědomě. To dělají i lidé, kteří existenci této energie popírají. Každý, když ho něco bolí, na toto místo přiloží dlaň. Podvědomě cítí, že mu to pomáhá, ale mnohdy toto počínání nedokáže vysvětlit. Přitom důvod je prostý. Uzavírá se tím určitý energetický obvod a proudění energie postiženým místem je intenzivnější.

A kočka koncentraci energie nějak pozná. Možná ji i vidí, ale podle mých zkušeností ji vnímá určitě i jinak.

Může tedy kočka léčit?
Nesetkal jsem se s ničím, co by tuto teorii nějakým způsobem potvrzovalo. Ale podle zkušeností, které z působení energií mám, to lze předpokládat. Ve starých textech jsem se setkával s termínem: „léčení stínem“. Podařilo se mi zjistit, že je to obrazné označení pro situaci, kdy pouhá přítomnost v blízkosti osoby, vyzařující silnou a vyrovnanou pozitivní energii, je léčivá. Kočka určitě takovou energii má. Zajímavostí je, že má opačnou polarizaci.

Také si povšimněte, že si k vám v naprosté většině lehne tak, že je hlavou k vašim nohám. Možná ale, že právě opačná polarizace zvyšuje léčivost. Já sám ji vnímám jako velmi pozitivní. Proto si nemyslím, že by přítomnost kočky mohla ublížit.

Hodnocení:
(4.9 b. / 18 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Marcela Pivcová
Já mám dvě kočky - léčitelky doma a třebaže mi někdy způsobí dost starostí, vždycky převáží to dobré, co mi svou přítomností dají.
Marie Seitlová
Ano, kočky jsou léčitelky a nejen oni. Mám vyzkoušeno více zvířat.
Hana Práglová
Mívali jsme kočku,psa,králíky , ale i další zvířata.U každého z nich mi bylo jinak dobře.Nejvėtší zážitek si pamatuji,když našeho pejska porazilo auto a mėl hodnė škaredė nemocnou nožičku.Tenkrát nebyl v blízkosti veterinář.Pomáhali jsme jak jen to šlo.Nakonec se léčby chytla naše kočička.Každou chvíli mu ránu olizovala (on držel-byli kamarádi) a za pár dnū byl k naší radosti v naprostém pořádku.Když ale cítila,že její život končí,odešla do sklepa a zemřela na uhlí.Asi proto,že vědėla,že tam dennė chodíme a najdeme ji...
Margita Melegova
Kocka lecitelka, ano hlasuji vsema deseti, uplne mi staci kdyz se prituli, citim jeji teplo, predeni a je mi dobre.
Zorka Horká
Bez pochyb jsou, já tomu věřím. Jen není každému z nás "dáno", aby to vnímal. Pěkně jste to popsal.
Libor Farský
Někteří zvířata rádi nemají a netají se tím, jako náš pan Mendlík. Ale daleko horší je, že existují lidé, kteří zvířata týrají. Jako ten nedávno publikovaný případ s týráním psa. Ale snad již se blíží doba, kdy tito parchanti budou trestáni natvrdo, ne jen pokutou.
Jiří Libánský
Nepochopím, že jsou lidé, kteří nemají rádi zvířata.
Libor Farský
Nevím nakolik se jedná o reakci na energetickou potřebu nebo čistě o souznění lidské a čiči duše ale jisté je, že na mne také blahodárně působilo, když se můj kocourek naučil mi vždy večer při mém relaxu u kávy vyskočit mi na klín a krásně vrnět.
Ilona Kolářová
Určitě jsou léčitelky, souhlasím.
Kateřina Baziková
Ano, jsou.
Alena Tollarová
Kdybych mohla, určitě bych kočku měla. Ale patřím do skupiny alergiků, kterým by kočka bohužel dobře nedělala :(
Věra Ježková
Určitě jsou. Naše Bišinka léčí hlavně duši. A spolu s lékařkou věřím, že díky času s ní strávenému se mi snížil původně vysoký tlak. Léčení stínem je zajímavá myšlenka – líbí se mi.
Zdenka Jírová
Celý život chovám nějakou kočku, jednu nebo dvě. Nevím, zda to dělá nějaká energie, ale vím, že jsou velmi vnímavé na mé pocity nebo nálady. Už pohlazením jejich měkkých kožíšků se uklidňuji, také jejich vrnění je velmi příjemné. Ony to také vnímají, pamatují si, co kdy dělám a jsou už na to připraveny. Poznají, že za dveřmi bytu jsem já a vítají mne, když se vracím domů. Právě tak poznají, když balím kufr, to ví, že budu pryč déle a jsou smutné. i to se pozná. Když jsem nemocná, nehnou se ode mne na posteli. Jsou moje nejcitlivější a nejvnímavější přítelkyně.
Jarmila Komberec Jakubcová
Protože žiji z kocourkem a kočenkou souhlasím s autorem článku o "léčení stínem". Je mi s nimi dobře a jim se mnou.
Jitka Mošovská
Jiří, také jsem chtěla napsat článek ale o psovi (doktorovi). Ten vyhledá postižené místo, lehne si na něj břichem a zahřívá. Je to zvláštní.
Eliška Murasová
Jiří, líbí se mi termín "léčení stínem".Mám to ověřeno v józe, kdy po relaxaci třeme a přikládáme ruce k očím.Ruce mám úplně horké-je tam v tu chvíli tolik lidí, kteří to vnímají stejně, tedy vyzařují silnou, pozitivní energii.Když jsem sama, je to jiné. Věřím v léčivou energii u lidí(některých) i zvířat.
Jiří Libánský
Já jsem přesvědčen, že kočka je na energie hodně citlivá, avšak více, či méně je dokáže vnímat každý živočich i rostlina. My lidi jsme se soustředili na jiné způsoby zkoumání okolního světa a tak nám citlivost na energie za miliony let vývoje hodně zakrněla. Zakrněla dokonce tak hodně, že dnes už někteří lidé vůbec ani nevěří, že taková energie, nezbytná pro jakoukoliv živou buňku vůbec existuje. Co se týká psů, je jejich energetický potenciál běžně využíván. (princip léčení stínem) Nazývá se canisterapie. U králíků nevím, ale kontakt s nimi určitě alespoň trochu léčivý bude. Jestli je králík na energie tak citlivý, že sám vyhledává u člověka nemocné místo by mohl nějaký chovatel vyzkoušet. Mě by zajímalo, jak to vnímá třeba sup.
Dana Puchalská
Každé zvíře v lidské společnosti( kde je vítáno a má se tam dobře) je malá terapie. Kdybych mohla nějakou kočku doma mít, byla bych šťastná. Ale zdravotní důvody mi to nedovolí.
ivana kosťunová
Ale to by mohlo platit třeba i u psů, nebo u králiků ??
Zuzana Pivcová
Řekla bych, že se s kočkami léčíme navzájem, ale zda je to u lidí pravidlem, nevím. Asi záleží na intenzitě vzájemného vztahu.
ivana kosťunová
Nevím, jak to souvisí s energií, ale vždy když s námi žila kočka, velmi mě uklidňovalo to její vrnění. Stačilo přejíždět po ní rukou(hladit), a veškerý stres se pomaloučku vytrácel.