Havířovské výstavy
FOTO: autorka

Havířovské výstavy

1. 7. 2018

Ve dnech 19.- 28.6. 2018 se konala v Galerii Radost v Havířově  Výstava ručních prací seniorů 5 měst.

Začátkem roku jsem dostala nabídku zúčastnit se s našimi seniory putovní výstavy ručních prací 5 měst. Okamžitě jsem nabídku přijala a následně naše seniory o této skutečnosti informovala.
A budeme tam mít co dát? Je mezi námi někdo, kdo si troufne dát něco na výstavku? Nechceš to zrušit? Takové a ještě jiné otázky jsem dostávala celkem často. Ne, nechci. Já v šikovnost našich lidí věřím.  A dobře jsem udělala.

Lidé pracovali na nových výrobcích, oprašovali starší a přemýšleli, co jak čím ještě přilepšit.

Nastal DEN H.

V pondělí 18.6. odjelo 6 seniorek výstavu za naše město instalovat. Výrobků od lidí jsme měly spoustu. Snad z nich něco uděláme, říkaly jsme si při pohledu na celkové  množství. Nebylo to vůbec lehké. Chtěly jsme, aby výstavka  z našeho města byla hezčí, než těch druhých. Pochopitelně si toto přáli i všichni ostatní.

Asi po 3 hodinách jsme se dohodly, že máme hotovo, a odjely jsme domů. Jak vše dopadne dál, se uvidí,,,

V úterý byli na výstavu pozváni představitelé všech 5 měst. Výstavu si prohlédli a měli možnost anonymně hlasovat o nejhezčích a nejzajímavějších výrobcích.

Ve středu si odjel výstavu prohlédnout plný autobus našich lidí.

Každý návštěvník výstavy měl také možnost o výrobcích hlasovat.

S návštěvou této výstavy jsme měli možnost si také prohlédnout květinovou výstavu HAVÍŘOV V KVĚTECH, která se ve městě v tomto týdnu právě konala.  Pohádkové postavy zhotovené z květin byly opravdovou pastvou pro oči.

Obojí bylo velice hezké a zajímavé.

Dnes bylo slavnostní ukončení výstavy ručních prací. Z každého města přijelo cca 15 lidí. Měli jsme možnost sledovat úžasný kulturní program, který se setkal s obrovským potleskem.

Závěrem došlo k vyhodnocení nejzajímavějších výrobků. Mohli jsme zde vidět výšivky, háčkované či pletené výrobky, nejrůznější keramiku, dřevěné, pletené čí šité hračky, výrobky pletené z papíru, malování na skle, mandaly, svatební kytici utvořenou ze stuh, bonboniéru k zakousnutí, ale pletenou z příze, patchworkové přehozy či kabely, práce z drátu, drhání,

Výrobky  k ocenění byly vybírány jednak představiteli města a jednak běžnými hosty. Všichni, ocenění byli nesmírně šťastni. Také seniorka  z našeho města byla právem oceněna.

Její výrobky - přáníčka a taštičky z papírové krajky - byly ohodnoceny jako nejzajímavější výrobky asi dvěma třetinami všech návštěvníků. Nejen ona, ale i všichni my ostatní jsme byli velice šťastni.

 Jsme rádi, že ručičky našich, ale nejen našich, lidiček jsou ty správné zlaté ručičky. Kéž by jich bylo čím dál víc.

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.