Havířovské výstavy
FOTO: autorka

Havířovské výstavy

1. 7. 2018

Ve dnech 19.- 28.6. 2018 se konala v Galerii Radost v Havířově  Výstava ručních prací seniorů 5 měst.

Začátkem roku jsem dostala nabídku zúčastnit se s našimi seniory putovní výstavy ručních prací 5 měst. Okamžitě jsem nabídku přijala a následně naše seniory o této skutečnosti informovala.
A budeme tam mít co dát? Je mezi námi někdo, kdo si troufne dát něco na výstavku? Nechceš to zrušit? Takové a ještě jiné otázky jsem dostávala celkem často. Ne, nechci. Já v šikovnost našich lidí věřím.  A dobře jsem udělala.

Lidé pracovali na nových výrobcích, oprašovali starší a přemýšleli, co jak čím ještě přilepšit.

Nastal DEN H.

V pondělí 18.6. odjelo 6 seniorek výstavu za naše město instalovat. Výrobků od lidí jsme měly spoustu. Snad z nich něco uděláme, říkaly jsme si při pohledu na celkové  množství. Nebylo to vůbec lehké. Chtěly jsme, aby výstavka  z našeho města byla hezčí, než těch druhých. Pochopitelně si toto přáli i všichni ostatní.

Asi po 3 hodinách jsme se dohodly, že máme hotovo, a odjely jsme domů. Jak vše dopadne dál, se uvidí,,,

V úterý byli na výstavu pozváni představitelé všech 5 měst. Výstavu si prohlédli a měli možnost anonymně hlasovat o nejhezčích a nejzajímavějších výrobcích.

Ve středu si odjel výstavu prohlédnout plný autobus našich lidí.

Každý návštěvník výstavy měl také možnost o výrobcích hlasovat.

S návštěvou této výstavy jsme měli možnost si také prohlédnout květinovou výstavu HAVÍŘOV V KVĚTECH, která se ve městě v tomto týdnu právě konala.  Pohádkové postavy zhotovené z květin byly opravdovou pastvou pro oči.

Obojí bylo velice hezké a zajímavé.

Dnes bylo slavnostní ukončení výstavy ručních prací. Z každého města přijelo cca 15 lidí. Měli jsme možnost sledovat úžasný kulturní program, který se setkal s obrovským potleskem.

Závěrem došlo k vyhodnocení nejzajímavějších výrobků. Mohli jsme zde vidět výšivky, háčkované či pletené výrobky, nejrůznější keramiku, dřevěné, pletené čí šité hračky, výrobky pletené z papíru, malování na skle, mandaly, svatební kytici utvořenou ze stuh, bonboniéru k zakousnutí, ale pletenou z příze, patchworkové přehozy či kabely, práce z drátu, drhání,

Výrobky  k ocenění byly vybírány jednak představiteli města a jednak běžnými hosty. Všichni, ocenění byli nesmírně šťastni. Také seniorka  z našeho města byla právem oceněna.

Její výrobky - přáníčka a taštičky z papírové krajky - byly ohodnoceny jako nejzajímavější výrobky asi dvěma třetinami všech návštěvníků. Nejen ona, ale i všichni my ostatní jsme byli velice šťastni.

 Jsme rádi, že ručičky našich, ale nejen našich, lidiček jsou ty správné zlaté ručičky. Kéž by jich bylo čím dál víc.

Můj příběh
Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Alena Vávrová
Haničko, zkrátka bohumínští senioři jsou dobří v každém směru. Blahopřeji!
Alena Tollarová
Ať žijí šikovné ručičky!
Eva Mužíková
Hanko, díky za zprostředkování této akce. Před každým, kdo je zručný a dokáže vytvořit jakékoliv dílo smekám.
Naděžda Špásová
Hani, máte tam moc šikovné seniory a děláš opravdu záslužnou práci. Tak ať se daří.
Věra Ježková
Moc hezké. Takové akce se mi líbí.
Libor Farský
Nádhera... Jak je mi líto, že ta putovní výstava nepřiputuje někam blíž k nám !!!
Dana Kolářová
Ať žijí šikovné ručičky a šikovní organizátoři.
Zuzana Pivcová
Paráda, Hani, hned jsem si vybavila každoroční výstavu amatérských výtvarníků Prahy 8, kam dává své výtvory i moje sestra. Akorát , že tam nevybírají vítěze. A ta vaše výstava byla asi ještě mnohem různorodější. Vážím si všech, kteří jsou takto tvořiví a zruční. A je dobře, že to umí ocenit i vedení města. Díky za reportáž.

Zpět na homepage Zpět na článek

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - 13. týden

Na Zelený čtvrtek začíná na státních hradech a zámcích turistická sezona. Tak si vyzkoušíme vaše znalosti na téma "České hrady a zámky."

AKTUÁLNÍ ANKETA

Provedli jste nějaké úpravy svého bytu či domu na stáří? (sprchový kout místo vany, bezpečnostní madla, bezbariérové prahy apod.)

Ano, úpravy bytu jsem (jsme provedli)

29%

Ano, ale zatím jen částečně

15%

Nevím, jaké úpravy by to měly být

11%

Ne, ale zvažujeme to

13%

Ne, o žádných úpravách neuvažuji

17%

Ne, protože na to nemám peníze

15%