Italka v Alžíru
Foto: autorka

Italka v Alžíru

28. 7. 2018

Podle názvu jste určitě poznali, že vás chci pozvat na světoznámou operu G. Rossiniho. Píši o své návštěvě divadla ještě plna dojmů z krásné hudby i provedení. Nastudovala ji Evropská hudební akademie Teplice, která zde vystupuje již dvanáctým rokem. Jejími členy jsou mladí operní pěvci z celého světa, mimo jiné z Kanady, USA, Austrálie, Číny a Japonska. V dnešním přestavení vystupovali sólisté a sbor z Britské Kolumbie / Kanada/ a Severní Floridy / USA/ a dále členové Brixiho komorního souboru Teplice a komorní orchestr Evropské hudební akademie Teplice.

Chodím na tato jejich vystoupení již řadu let. Protože se v současné době všechny opery studují v původní řeči autora, tak jsem již slyšela Bizetovu Carmen ve francouzštině, Verdiho opery v italštině - dnešní Italku samozřejmě také v italštině - a měla jsem možnost slyšet v jejich podání i česky nastudovanou Dvořákovu Rusalku a Smetanovu Prodanou nevěstu. Mohu potvrdit, že provedení bylo precizní, jen z mála se dalo usoudit, že zpěváci česky vůbec neumí a museli to „ poctivě nadřít“ slovo od slova.

Na jejich vystoupeních je také velmi krásné, že si na nic nehrají, nesnaží se opery nijak „modernizovat“ ani v použití dekorací ani charakteru osob.  Sklidili velký ohlas. 

Hodnocení:
(4.8 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.