Netradiční sváteční recept: Dýňový cheesecake
Dýňový cheescake. Foto: Lanterna

Netradiční sváteční recept: Dýňový cheesecake

28. 10. 2018

Většina lidí připravuje z dýně pouze chutnou polévku, přitom tato tradiční zelenina může být základem pro mnoho dalších chutných pokrmů – například dýňového cheesecaku.

Potřebujeme:
250 g dětských piškotů
125 g másla
250 g tvarohu
250 g dolnopaseckého sýru nebo jiného smetanového sýru
400 g dýně hokaido
100 g zakysané smetany
175 g cukru moučka
3 vejce  

Postup:
1. Dortovou formu o průměru 26-30 cm vyložíme pečicím papírem. Piškoty rozdrtíme v robotu najemno a přidáme měkké máslo. Vzniklou hmotu důkladně promícháme a upěchujeme do dortové formy. Uhladíme povrch a vytvarujeme nižší okraj. Na chvíli dáme do lednice.
2. Dýni hokaido nakrájíme na plátky nebo kostky a pečeme při teplotě 180 °C 20 minut. Pak dáme zchladit. Vychladlou ji rozmixujeme v robotu na dýňové pyré.
3. Sýr a tvaroh vyšleháme s cukrem, smetanou a vejci a pořádně promícháme s dýňovým pyré. Horkovzdušnou troubu si mezitím předehřejeme na 160 °C.
4. Vše vložíme do formy na připravený piškotový základ, uhladíme a pečeme zhruba 45 minut, až se střed koláče jen jemně chvěje. Po vypnutí trouby v ní necháme koláč ještě zchladnout, aby se nepotrhal.
5. Cheesecake nařežeme na klínky, ozdobíme a podáváme.

"Dýně je zajímavá nejen chuťově, ale i barvou, takže umí hezky rozzářit servírovaný pokrm,“ říká Josef Tydlačka, šéfkuchař hotelu Lanterna, který recept připravil!

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.