Řídké vlasy. Co s nimi?
Ilustrační foto: ingimage.com

Řídké vlasy. Co s nimi?

26. 10. 2018

Někoho trápí celý život, někoho až ve vyšším věku. Každopádně je řídnutí vlasů problém, který dovede naštvat i ubrat sebevědomí. Na druhé straně existují majitelky řídkých jemných vlasů, které jsou celý život šik a nikdo na nich ten handicap nevidí.

Ať už má žena pevnou hustou hřívu nebo pár jemných rozlétaných vlásků, vždy je podstatné, aby našla správný střih. Nejhorší je, když se snaží o účes, který sice na jiné ženě vypadá dobře, ale je ho možné vytvořit jen z určitého typu vlasů. Každodenní natáčení, foukání, natož žehlení vlasům škodí a těm jemným dvojnásob. Ve výsledku tak mnohé ženy s jemnými řídkými vlasy dělají vše proto, aby jich měly ještě méně a v ještě horší kvalitě. Velmi často se to týká žen vyššího věku, které si ve snaze zakrýt tvořící se plešky, nechávají dělat trvalé ondulace nebo si vlasy tupírují a silně lakují.

Mnohem rozumněji postupují ženy, které zvolí hodně krátký prostříhaný styl. Pro majitelky jemných řídkých vlasů existuje několik zásad. Měly by používat co nejméně stylingových přípravků. To znamená různé kondicionéry, vosky, gely, laky. I mnohé šampony, které slibují, že zajistí větší objem a menší maštění vlasů, ve skutečnosti obsahují spoustu látek, které jemné vlasy dělají ještě jemnější, a tudíž takzvaně zplihlé.

Ideální je volit šampony s co nejméně chemickými přísadami, tady kopřivové, bylinkové, vyrobené na pokud možno co nejvíce přírodní bázi. Je třeba jich několik vyzkoušet a přijít na to, který sedí. Velmi často se stává, že jako nejlepší se ukáže být nějaký obyčejný, levný, zatímco v reklamách vychvalované přípravky, které údajně dokáží zázraky, zklamou.

Nejdůležitější ovšem je střih. Mnohé starší dámy se bojí radikálního krátkého střihu, jenže právě on se často ukáže být pro jemné chmýří ideální. Takový rošťácký klukovský rozcuch umí z nedostatku udělat přednost. Zapomeňme na řeči, že prostříháním budou řídké vlasy vypadat tak, že jich je ještě méně než ve skutečnosti. Prostříhané vlasy naopak udělají objem. Jsou mnohem lepší, než stejně dlouhé zplihlé jemné prameny. Ke kvalitě vlasů hodně přispívá i strava, ale faktem je, že pokud se jedná o dámy vyššího věku, už se stravou moc nezachrání. Jestliže v sedmdesáti začneme jíst ryby a avokádo, určitě to celkové kondici udělá dobře, ale nemůžeme počítat, že nám díky tomu narostou nové vlasy, byť se nám to v některých časopisech snaží namluvit.

Zajímavé je, že když se blíže podíváme na mnohé známé ženy, zjistíme, že na tom s kvalitou vlasů moc dobře nejsou. Na fotografiích a akcích, kde se předpokládá, že fotografovány budou, jsou samozřejmě pečlivě upravené, ale zkušené oko kadeřnice velmi často odhalí, že ve skutečnosti jsou majitelkami vlasů úplně normálních, mnohdy spíše nevalné kvality. Týká se to velmi často i známých žen, které jsou považovány za ikony stylu, jejichž účesy jiné ženy obdivují. Vtip je v tom, že ony kolem sebe mají lidi, kteří jim dokáží poradit, co je pro ně vhodné. A ony, pokud jsou chytré, jim naslouchají a samy za řadu lety dokázaly vypozorovat, co jim sluší, jaký účes se snadno upravuje, v jakém o svých řídkých vlasech nedají okolí vědět. Herečky jako je Meryl Streepová, Judi Denchová či Helen Mirrenová totiž opravdu nemají husté hřívy, ale úplně normální jemné vlasy jako spousta dalších žen vyššího věku. A přesto je mnohé ženy obdivují a myslí, si, že tak skvěle nikdy vypadat nemohou. Mohou, jde jen o to najít ten správný účes.

Hodnocení:
(5 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

19%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

30%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

26%