Jak šel čas na zámku v Oslavanech
FOTO: archiv města

Jak šel čas na zámku v Oslavanech

31. 10. 2018

Hned, jak bylo vyhlášeno téma: Jak šel čas, mne napadlo, že bych měla napsat o našem zámku. Neznám totiž ve svém okolí památku, která by prošla takovou proměnou.

Ovšem, než jsem se k psaní dostala, začaly chodit do redakce články ostatních autorů a byly tak krásně zpracované, že jsem ztratila chuť do psaní. Proto v tomhle článečku nebudu psát nic o historii zámku v Oslavanech. Však  kdo by měl zájem, si ji vyhledá.

Zámek, původně klášter, často měnil majitele, v roce 1945 byl zestátněn jako německý majetek a různé organizace ho využívaly jako sklady, čímž chátral až do roku 1993, kdy přešel do majetku města. Začalo se postupně s opravami střech, ostatních budov, nádvoří i zámeckého parku.

Arkádové nádvoří patří k největším uzavřeným nádvořím v republice.

Momentálně se od zámeckého parku upravuje cesta do zahrady, kde bude restaurace, biotop, dětské hřiště a pěkný rezidenční dům. Město má další plány a snaží se, aby se obyvatelům v našem městě pěkně žilo.

Tak tedy jde čas u nás na jihu Moravy v Oslavanech.

Hodnocení:
(5 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.