Čistá radost
Foto autorka

Čistá radost

3. 11. 2018

Poslední říjnový den už od rána sliboval, že bude slunečný. Co slíbil, to také splnil, takže jsme se odpoledne vypravili na zahradu do Brné.

Podzim už zcela ovládl dění v přírodě, vymaloval stromy, trávu a to, co zbylo z kytek a okrasných keřů, svými oblíbenými (a musím říct, že i mými) barvami, nebe svítilo modří, pejsci se proběhli, fotit také bylo co, a po necelých dvou hodinách jsme se vypravili domů. Cesta vede kolem Labe a já už dlouho mám jedno přání, a to je, dostat se do jeho blízkosti, abych si mohla udělat pár fotek.

Nebudu vás napínat, tentokrát se to povedlo. Náhlé vnuknutí nás nasměrovalo k Labské baště a tam odtud už jsme sešli na cyklostezku a Labe bylo před námi jako na dlani. Není to sice ideální prostředí na focení, na protějším břehu nejsou zrovna výstavní budovy, ale třeba Hrad  Střekov, zdymadla, nebo město s Větruší se fotit dalo a stromy měly tu správnou podzimní barvu. Řeka tekla docela svižně, slunce už skoro zapadlo a ve mně se rozprostřela taková radost a pocit uspokojení z toho, že jsem zase v sobě našla chuť k focení.

Tak se zkuste zadívat na plynoucí řeku a její okolí a možná tu radost pocítíte také. Přeji všem pohodu a klid.

Hodnocení:
(5 b. / 14 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Naďo, i já chodím ráda kolem Labe. Posílám ti po jeho vlnkách pozdrav.
Dagmar Bartušková
Naďo, není nad náhlé vnuknutí. Parádní fotky.
Oldřich Čepelka
Nejste, paní autorko, náhodou v kontaktu se soc. čijakým odborem na magistrátu? město koupilo elektrotříkolopro málo pohyblivíé seniory a zatímje nevyužívá... Jsem k dosažení na cwa@tima-liberec.cz
Jitka Hašková
Naďo, moc krásné. Díky.
Naděžda Špásová
Děkuji za vaše příspěvky, vážím si toho.
Lenka Hudečková
Naďo, pěkný článek, hezké fotky...měj se krásně :-)
Anna Čípová
Když se výlet vydaří, hned je člověku lépe. Děkuji za procházku.
Zdenka Jírová
Moc hezké fotky, podzim je nejlepší malíř.
Ilona Kolářová
Nado,také ráda chodím k Labi u nás v Neštěmicích a pozoruji jak teče.Nesmirne to uklidňuje. Pěkné podzimní fotky.
Soňa Prachfeldová
Moc hezká fotoreportáž jednoho obyčejného podzimního dne.
Elena Valeriánová
Řeky jsou v krajině jako tepny v lidském těle, rozvádějí životodárnou vodu a jedním z cílů mých procházek je řeka. Není tak známá jako Labe, ale je stejně potřebná. Zlobí mě, že my lidé si ji často pleteme s kontejnerem. Ráda jsem s tebou šla.
Věra Ježková
Naďo, díky za hezkou podzimní procházku. Střekov znám bohužel jen z vlaku; vždycky se mi moc líbil.
Eva Mužíková
No vida, další cíl Tvého focení - řeka. A že se Ti záběry povedly. .. voda, kameny, rákosí a labutě v oblacích, co dodat, moc hezké Nadi. samozřejmě čumáčkové, na ty nesmím zapomenout.:)))
Hana Rypáčková
Pohled na řeku uklidňuje ..Sluncem ozářené dny mám raději než mlhavé.Ještě snad bude hezky...
Dana Puchalská
Krásná procházka. Tam kde je voda, tam to je prostě nádherné. Děkuju.
Jana Kollinová
Po přečtení poslední věty jsem podvědomě zabloudila k řece Svitavě, řece mého dětství, k místu pod splavem, kde jsem se brouzdala po kotníky v teplé vodě a zaháněla malé žgrundličky do ohrádek z písku a kamínků. Děkuji za článek a děkuji za ukázání správné cesty myšlenek.
Jana Šenbergerová
Procházky kolem vody mám moc ráda a i když dnes prší, slunce svítí v duši. Dík.
Zuzana Pivcová
Ano, to je pro mě taky radost. I když nesvítí slunce výrazně na obloze, svítí dál. Díky, Naďo.