Vláčné jablečné vdolky podle Karolíny Kamberské
Foto: Archív Karolíny Kamberské

Vláčné jablečné vdolky podle Karolíny Kamberské

7. 11. 2018

Upečte jablečné vdolky podle receptu televizní kuchařky Karolíny Kamberské. Recept najdete také v její nové knížce Každý den je svátek, která obsahuje sváteční jídla, ovšem připravená tak, aby se dala použít kdykoliv.

 

"Když byly děti malé, bydleli jsme v domě s ovocným sadem, a tak jsem každý podzim měla obrovskou úrodu jablek. Jablečné vdolky jsem pekla skoro každý týden a vyzkoušela jsem různé varianty. Vdolky můžete usmažit na pánvi i péct v troubě. Smažení není má oblíbená úprava jídla, pečení v troubě mi bylo vždycky sympatičtější, protože při něm vám vdolky nenasáknou olejem, jsou lehčí a navíc máte v kuchyni čistší vzduch. Jenže moje rodina rozhodla jednoznačně – když jsem jednoho dne jako test udělala půlku vdolků pečenou v troubě a půlku smaženou na pánvi, ty pánvičkové zvítězily na celé čáře…," říká o svém osvědčeném receptu Karolína Kamberská.

Postup:

1.  Droždí rozdrobte do mísy, přidejte lžíci moučkového cukru, rozmíchejte a počkejte, až se droždí působením cukru rozpustí. Pak vmíchejte 100 g mouky, 200 ml mléka, rozmíchejte na kaši, zakryjte utěrkou a nechte asi 15 minut na teplém místě, až kvásek pěkně vzejde. Vmíchejte do něj po částech zbytek mouky a cukru, ve zbylém mléce rozšlehejte vajíčko a přidejte ho také do těsta. Přisypte špetku soli.
2.  V kastrůlku si rozpusťte 100 g másla, nechte lehce zchladnout a také zapracujte do těsta. Těsto posypte troškou mouky, přikryjte utěrkou a nechte zhruba hodinu kynout.
3.  Mezitím si nastrouhejte jablka (můžete je předtím oloupat, máte-li je radši bez slupky, já slupku nechávám). Vmíchejte je do vykynutého těsta.
4.  V pánvi si rozpalte cca 2 cm oleje. Když je dost horký, mokrýma rukama tvarujte z těsta kouličky velikosti mandarinky, vkládejte je do pánve a každou mírně smáčkněte lžící. Po několika minutách budou vdolky z jedné strany zlatavé, pak je otočte a opečte i z druhé.
5.  Zatímco se vdolky smaží, smíchejte tvaroh s medem a v kastrůlku si rozpusťte zbytek másla. Ještě horké vdolky vysušte papírovou utěrkou, potřete rozpuštěným zbylým máslem (tuto proceduru můžete vynechat, ale je to škoda…), na horní stranu rozetřete trochu povidel a ozdobte bohatou čepicí medového tvarohu. Ihned podávejte.

Suroviny:
42 g droždí (1 kostka)
50 g moučkového cukru
400 g hladké mouky a trocha na posypání
250 ml vlažného mléka
1 vejce špetka soli
150 g másla
2 jablka jedlý olej na smažení
200 g tučného tvarohu
2 lžíce medu
100 g povidel

TIP: Možná jste zvyklí na klasické vdolky bez jablek, ale tenhle fór, který jsem poprvé ochutnala u sousedky u nás na vesnici, je opravdu užitečný. Jablíčka dodají těstu úžasnou šťavnatost a vláčnost. Můžete je do těsta nakrájet na kostičky (tím pádem jich klidně přidejte i víc, protože vám nenaředí těsto tolik jako jablka strouhaná).

Hodnocení:
(5.1 b. / 7 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Dagmar Bartušková
Na fotu vypadají slibně, jen se do nich zakousnout, ale dělat je určitě nebudu.
Jana Slavíková
Kynuté vdolky nedělám, jen jablečné lívance: strouhaná jablka, skořice, ořechy, vajíčko, polohrubá mouka a trošku prdopeč. Množství od oka.
Naděžda Špásová
Vdolky už jsem dlouho nedělala, stálo by za to ten recept vyzkoušet.
Marie Faldynová
Kamarádka přidává strouhaná jablka do těsta na palačinky, je to také dobrota!
Jana Šenbergerová
Letos nás přátelé vlastnící zahrady zásobují jablky, takže určitě i na tyto vdolky dojde. :-)