Fotoreportáž: Splněné přání
Foto autorka

Fotoreportáž: Splněné přání

15. 11. 2018

Tedy povím vám, že kdyby mi v létě někdo řekl, že v listopadu pojedu na houby, tak bych se asi zasmála. No a vidíte, sv. Martin mi splnil mé přání.

Už jsem se tu zmiňovala o tom, že moc rádi jezdíme na houby do Starých Splavů, Letos to s houbařením bylo hodně špatné, tedy u nás určitě. Navíc byly všude okolo zákazy vstupu do lesů a bylo vymalováno. Výlet do Splavů si každoročně dáváme s dcerou jako takovou třešničku na dortu, ale kvůli suchu to vypadalo bledě. 10.11.18 jsme byli na návštěvě u mé sestry ve Vroutku. Tamní lesy jsou také naše oblíbené, tak jsme se tam po obědě na chvíli zajeli podívat. Dceřin přítel zůstal v autě, já, Terka a Anička jsme napochodovaly do remízků a během chvíle našly asi 20 podborováků. Vzhledem k tomu, že jsme měli domluvenou ještě jednu návštěvu, tak to muselo stačit.

Abych to zkrátila. Slovo dalo slovo a cestou domů jsme se s dcerou dohodly, že se na sv. Martina pojedeme do Splavů podívat. Nedělní ranní vstávání moc nemusím, ale co člověk pro houby neudělá, že jo. Když jsme vyjížděly z Ústí, tak lehce pršelo, ale Máchovo jezero nezklamalo. Našly jsme sice ‘‘houby‘‘, tedy, abych byla přesná 4 kousky modráků, ale les a jezero mi to vynahradily.

Není nic krásnějšího, než ticho při procházce lesem, podzim se tu barevně vyřádil, plný košík bych sice brala, ale to, že jsme i letos navštívily Staré Splavy mi bylo dostatečnou útěchou.  

Možná, že při pohledu na fotky pocítíte také ten klid a krásu okamžiku.

Hodnocení:
(4.8 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lenka Hudečková
Nadi. paráda. Článek jsem četla už v Jizerkách, ale jen na mobilu a dneska jsem si vychutnala i fotky. Houbičky rostou, ovšem poslední dny pořádně mrzlo, tak už nebudou moc chutné a hlavně ne již jedlé. Jinak klid, ticho a krásu okamžiku, to mám také ráda a poslední 4 dny jsme si ho užili v Jizerských horách...Bylo tam krásně..
Alena Vávrová
Ahoj a dík za upozornění na článek, Naďo. Ale i u nás houby rostly, ale tak o týden dřív, kolem dušiček. Mladí byli a donesli. Jinak toto místo u jezera (jakož i jiná místa) velice důvěrně znám, bere mě tam syn, má tam svoji soukr. plážičku. Bohužel letos byl v létě bez auta, jezdil tam jen na kole. Koukám, jak je to tam z toho letoš. sucha celé "zerzavé" ;-)) .
Dagmar Bartušková
Ticho lesa na mě vždy blahodárně působí, na malou chvilku jsem se tam přenesla.. Krása. Díky!
Hana Rypáčková
Procházka a ještě i houby...
Marie Seitlová
Po prohlídce tvých fotek je cítit klid a krása podzimu a houby to už je bonus. Moc pěkná procházka.
Jana Šenbergerová
Na houbaření je krásné, že i když člověk nic nenajde, má se z čeho radovat. Z fotek je vidět, že jste si to užívali, a dokonce i něco našli.
Ilona Kolářová
Koukám jako blázen,myslela jsem že je po sezoně.
Naděžda Špásová
Díky, díky všem. :-)
Věra Ježková
Naďo, co mi to děláš? Takové krásné vyprávění a fotky, když výprava do lesa, navíc podzimního, na houby je pro mě nereálná. Ve Starých Splavech jsme byli během VŠ na branném kurzu. :-)
Alena Tollarová
Letošní houbařská sezóna v našem kraji byla opravdu žalostná. Našla jsem všeho všudy jednu muchomůrku a dvakrát po jedné bedličce. Ale ani mně to vůbec nevadilo, protože procházky lesem miluju. Koukám do korun i na zlaté listí, ale hlavně sleduji značku, protože jinak by mě už nikdo nikdy nenašel. Jezero určitě nezklame nikdy.
Eva Mužíková
Také Ti rozumím, lesní ticho je bezkonkurenční. Když jdu na procházku, jsem ráda sama, bez lidí. Jen tak si krásu přírody zcela vychutnám. Výjimka byla společnost Bertíka...Povedlo se.
Elena Valeriánová
Naďo, to ticho o kterém píšeš znám a mám ráda. A i pozdní podzim je kouzelník a s přírodou čaruje, jak je vidět na tvých fotkách. Bezva, ráda jsem šla s tebou na houby.
Zuzana Pivcová
Houby mám sice ráda a jsou pro mě vzácné, ale procházka s Tebou mi stačí!
Dana Puchalská
Krásná procházka s krásnými fotografiemi. Děkuju.
Jitka Hašková
Moc hezké.
Jitka Hašková
Moc hezké.
Blanka Macháčková
Úplně cítím to blaho. Nejen z hezkých fotek, ale i z textu.