100. výročí vzniku naší republiky
Foto: autor

100. výročí vzniku naší republiky

19. 11. 2018

Vážení, všichni jsme svědky různých forem oslav stého výroční vzniku samostatného Československa. Já jsem si zvoli svou formu této oslavy a s pomocí svého nakladatele jsem vydal knihu o svém tatínkovi: "Tajné deníky ruského legionáře."

Několik let jsem sbíral informace od pamětníků, rodiny i z vojenských archivů a kniha je na světě. Až při jejím psaní jsem si uvědomil, v jakých "porodních bolestech" se ta naše milovaná republika rodila. Knihy vyšla v elektronické i tištěné podobě v nakladatelství Kosmas, no a pro ty, co nečtou rádi nebo dokonce nemohou číst, vyšla i jako "audiokniha" k poslechu. Bližší informace pro ty z vás, kteří mají o knihu zájem, najdete na www.kjk.cz .

Myslím si, že knihy na toto téma z knihoven a pultů prodejen knih již před lety zmizely a je to velká škoda. Má kniha není jen o válce a legiích, ale mapuje celý životní příběh mého tatínka, který zemřel, když mi byly 4 roky, a tak jsme se do jisté míry ve svých životech míjeli. Moc mi jako táta chyběl, a tak bych mu chtěl svou knihou poděkovat za ten malinký díl, kterým i on přispěl ke vzniku naší republiky ve které žiji já, mé děti i vnoučata. Děkuji, tatínku !      

Hodnocení:
(5 b. / 5 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Oldřich Čepelka
článek je vlastně jen úvodem pro nákup knihy, ale vypadá to poutavě. A hlavně, úplně chápu, že vám táta chyběl, já o něj přišel mnohem později a stejně mi chyběl a asi chybí, protože prostě některé věci vás nikdo jiný nenaučí a nevysvětlí... (a byl také v 1. sv. v.).
ivana kosťunová
Vypadá to zajímavě- určitě si nějakou objednám
Zuzana Pivcová
Když jsem ještě pracovala ve vojenském archivu, měla jsem v rukou řadu legionářských materiálů. Předpokládám, že jste pátral i tam, nyní na Ruzyni?? Určitě si Vaši knihu někde vyhledám, díky.