Do stovky! Nový projekt portálu i60
Ilustrační foto: ingimage.com

Do stovky! Nový projekt portálu i60

2. 12. 2018

Pořád se o tom píše a mluví - chůze je nejzdravější pohyb. Díky pravidelné chůzi se člověk udržuje v kondici, posiluje srdce, dodává si dobrou náladu. K propagátorům chůze se nyní přidáváme i my. „Do stovky“ je nový projekt portálu i60.cz a obecně prospěšné společnosti GENERACE i60, který vznikl za podpory MPSV a jehož cílem je motivovat naše seniorské čtenáře k chůzi zábavnou formou.

Pro někoho se může zdát sto kilometrů nedostižnou metou. Zdolat stovku během celého roku ale rozhodně tak těžké není. Vždyť to jsou zhruba dva kilometry týdně. A my vám tu stovku ještě zpříjemníme.

Jak to funguje?
Na hlavní stránce portálu i60 v horní části pravého sloupce najdete nyní nový banner "Do stovky". Po otevření stránky kliknete vpravo nahoře na odkaz Moje výlety. Pokud jste přihlášeni (registrováni) na portále i60, otevře se vám formulář pro vložení údajů o vašem výletě. Ten si mohou jeho účastníci nejprve naplánovat, a to tak, že do políček START a CÍL výletu vepíší část adresy, automat jii sám vyhledá a následně se na mapce červeně vykreslí celá trasa. Tu můžete ještě upravit podle nabídky Druhu trasy. Pokud budete ukládat informace z výletu po návratu domů, můžete k informaci o startu a cíli přidat i vlastní komentář - např. jak se vám výlet líbil, co zajímavého je možné v průběhu výletu vidět, ale třeba také, kde se dobře najít či dát si dobré pivko nebo kávu. V ideálním případě můžete o absolvovaném výletu napsat vlastní příspěvek a ten jednoduše připojit v příslušném formuláři o daném výletu.

Podmínkou pro vstup do "Klubu stovkařů i60" jsou fotografie ze startu a cíle výletu, které slouží ke kontrole, že účastník trasu opravdu absolvoval. Naopak nepovinnou možností je přidávat z cesty výletu zajímavá místa (a to jak na mapě, tak formou fotografií). Po vyplnění se údaje o trase uloží do systému a po každém výletě se jednotlivým účastníkům načítají kilometry. Pro všechny turisty, kteří během jednoho roku - do 30. listopadu 2019 - urazí 100 kiometrů, budeme mít připraveny malé dárky. Tři "stovkaři", kteří ke svým výletům připojí největší počet článků, obdrží od redakce jako cenu tablety.

Každý z registrovaných čtenářů si nyní může vložit jeden starší výlet na zkoušku, a to max. do 5 kilometrů. Další výlety už musí být nové.

Přejeme všem milovníkům chůze a turistiky krásné zážitky při výletech a hlavně, aby to dobře šlapalo až DO STOVKY!

 

Hodnocení:
(4.9 b. / 28 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Zuzko, také mám z Blatna do Blatna a okruh s mapou. Jak píšu, platí i u "Zastávek". Vaše cesta 10.12. má zastávku s textem ...hodiny jdou špatně, což asi nebude z nabídky v počítači u map.
Jiřina Votavová
Jano, týká se to i textu u kolonek "Zastávky". Se zastávkami máme čtyři cesty. Pokud jsem dobře hledala, tak u každé mi alespoň jeden název zastávky nesouhlasí s nabídkou počítače, proto zmizí mapa.
Zuzana Pivcová
Jani, mně se to včera také nepovedlo (narozdíl od první vycházky). Prý je to tím, že jsem měla start a cíl stejný, s čímž si nějaký ten vyyhledávač neporadí. Asi usoudil, že jsem zůstala doma.
Jana Šenbergerová
Tak jsem se opět snažila a udělala všechno přesně podle Jiřinina návodu, ale jakmile jsem uložila fotky zastávek, trasa z mapy zmizela. :-(
Hana Rypáčková
Aha.No, jo, díky Jiřino.
Jiřina Votavová
Jano a ostatní, kterým se neobjevuje po zadání, uložení a zveřejnění textu Start, Cíl, Zastávky a fotografií mapa. Vyzkoušela jsem si to na mých třech výletech a zjistila, že se text u kolonek Start, Cíl i Zastávky musí vybrat jen z nabídky, která se objeví po zadání prvních nejvhodnějších nebo alespoň nejbližších názvů míst. Nesmíte vepsat text vlastní. Pokud tam je text jiný, tak mapa zmizí. Vyzkoušejte si to znovu a uvidíte.
Hana Rypáčková
Přesně to mám taky tak...
Jana Šenbergerová
A jsem tu zas. Dana Kolářová byla tak hodná, že mě při vkládání výletu navigovala. Všechno bylo v pohodě, dokud jsem nepřidala fotky k zastávkám. Trasa na mapě zmizela a teď jsme objevili, že v Klubu stovkařů to až na pár vyjímek mají všichni. Bez zastávek dobrý, se zastávkami mapa bez trasy. Málem mě u toho trefilo. :-)
Jan Raška
Olinko, fotky jsou povinné. Právě ty jsou pro kontrolu, že člověk na výletě skutečně byl.
Olga Štolbová
Něco se už povedlo, fotky nemám. Proto nejde zveřejnit?
Olga Štolbová
Jsem na tom stejně jako Jana. Mapa výletu se nezobrazí, zkoušela jsem, možná 20krát
Jana Šenbergerová
Mně se na té mapě vůbec žádná trasa nezobrazí, proto není co zveřejnit.
Alena Tollarová
Vyšla jsem si ráno na vycházku a dělala cestou fotky ze zastávek s představou, že udělám jakýsi návod. Viz můj výlet 7.12. sídliště - sídliště. Snad jsem srozumitelně napsala, jak vložit fotky zastávek. Bohužel mapa mi načetla jinou trasu, než kterou jsem šla. Jano, dala jsi až dole Zveřejnit?
Dagmar Pravečková
Dobrý den, moc se mi tento projekt líbí. Také si myslím, že nejde o soutěžení, ale o výzvu. My mladší :-), kteří máme "chytrý telefon" tak víme přesně kolik kroků jsme ušli. Když tam vidím víc jak 10 000 kroků mám hned dobrý pocit. Při mé práci se snažím chodit do cíle oklikou, když nemám zrovna dlouhé volno na výlet. Mé výletové tipy by nesloužily dobře myšlence portálu, tak snad někdy spíš zase nový příběh. Přeji všem kilometry ve zdraví.
Jarmila Fialová
Já zas neprokoukla,jak vložit fotky zastávek
Jana Šenbergerová
Ať dělám, co dělám, není v mých silách dostat mapu s trasou výletu do svých výletů. Ještě jsem ten fígl neprokoukla. :-(
Zdeňka Juříková
Ještě upřesňuji, že největší účast na výletu s IDS byla 7 lidí i s průvodcem, takže žádná hromadná akce.
Zdeňka Juříková
Pozvání pro Brno a okolí: kdybyste měl někdo zájem, zkuste výlet s IDS JMK. Byla jsem zatím 2x a moc se mi to líbilo. Příští výlet je už 15.12. Pro informace mrkněte na tyto stránky https://vylety.idsjmk.eu Setkáme se příští sobotu?
Dana Kolářová
Soňo, máš pravdu! Báječný nápad redakce !!!
Soňa Prachfeldová
Báječný nápad redakce !!! Je to zejména o radosti z pohybu. Mám v mobilu program EPP - Pomáhej pohybem a je to fajn a ještě mohu svými body přispívat na různé akce. Za listopad př.jsem nachodila 45 km, Když se nedostanu časově ven, pohyb mi schází a psům také.
Miluše Hasenohrlová
Nový projekt se mi líbí, škoda,že nejde zapsat denní chození po zahradě a dvorku.To bych měla stovku km i s obrázky raz dva. :-)
Jan Raška
Ano, takto to chápeme i my - radost z pohybu, to je ten hlavní cíl.
Dana Kolářová
Do stovky! Zajímavá inspirace k výletům a vycházkám. Soutěž v projektu nehledám.
Věra Ježková
Já hodlám chodit jako dosud pro radost a ne kvůli soutěžení. Ale líbí se mi ta evidence našlapaných kilometrů se startovními a cílovými fotkami a dalšími možnostmi zaznamenání výšlapu.
Alena Tollarová
Ani já si nemyslím, že je to soutěž jako taková. Líbí se mi, že budu moci sbírat tipy na výlety. Každému, kdo chodí, se nechce psát o svých výletech články a takto to bude jednodušší. A když přidáte pár postřehů či doporučení na cestu, bude to ještě lepší.
Mirek Hahn
Hano, ona to není tak úplně soutěž... Já to beru spíš tak, že si můžeme vyměňovat záznamy o tom kde jsme chodili. Mě se to hodí, podívám se, kam bych se mohl ještě vypravit.
Hana Rypáčková
Vůbec si myslím, že soutěže nejsou tak přátelské jako chodit pro radost z pohybu a krásy světa.Třeba se sejdeme na společném vejšlapu jako na Kuksu, Beskydech a kolem rybníka na Boleváku....
Olga Štolbová
Pro Jitku H. - určitě se můžeme různě svolávat a zvát a vymýšlet společné trasy. Zvu Pražandy v povánočním týdnu na první výlet z Kostelce n/L do Brandýsa n/L. Podrobnosti později, teď peču. ♥
Jana Šenbergerová
Vzhledem k tomu, že jde o rozpohybování seniorů, jejichž věkové rozpětí i výkonnostní škála je velmi rozdílná, byly by "tři ligy" parádním řešením pro mnohem větší okruh čtenářů. V šedesáti jsem ještě byla "jura", teď už se tělo zdráhá a dělá naschvály. Za některých okolností i kilometr kolem rybníka může být vrcholným výkonem, tak proč to nezohlednit. :-)
Eva Mužíková
Také se mi Honzo nápad " Tři ligy " zamlouvá. Jsem sice docela zdatný chodec, ale na ty " vrcholové " nemám v žádném případě. Kilometry sbírám tak nanejvíš do počtu 6. Když byl Bertík, to bylo jiné....
Dana Kolářová
Rozdělení na tři „ligy stovkařů“ by bylo fajn. Také většinu kilometrů nachodím po opakujících se trasách, to znamená "kolečko kolem rybníka", protože příležitostí k výletům moc nemám. A ten kdo s chůzí začíná, by nebyl stresován, že musí být každá trasa jiná.
Jan Raška
Ještě nás s hochy programátory napadlo, že by se časem mohly udělat třeba tři "ligy stovkařů". Ti, kdo chodí hodně a ujdou za rok třeba 300 km a více by byli v první lize, od dvou stovek do tří ve druhé lize... V tom přehledu by se to barevně odlišovalo a i ty ceny by pak byly určeny pro nejlepší prvoligové či třetiligové stovkaře. Prostě hrát se s tím dá různě. A klidně by se pak započítávaly i všechny obyčejné procházky...
Alena Tollarová
Projekt Do stovky je dalším z báječných počínů naší redakce. Otestovala jsem si jej na několika trasách, něco mi šlo, něco ne, časem se to určitě vychytá. V první chvíli jsem si řekla - sto kilomentrů, co to je? to budu mít brzy. Ale uvědomila jsem si, že většinu kilometrů vlastně nachodím po opakujících se trasách, to znamená to "kolečko kolem rybníka". Těch skutečných výletů s výšlapy moc neudělám, takže dát dohromady sto kilometrů bude pro mě docela problém.
Věra Ježková
Já jsem akci zahájila už dnes pěti kilometry. Což je na Prahu a mé možnosti dost.
Eva Mužíková
Tak jsem zkusila dát kontrolní článek , do popisu výletu mi mojí nepozorností naskočila jedna z mých básniček. No nic, stále se člověk učí.
Eva Mužíková
Já také vítám novinku. Zkušebně jsem zadala poslední trasu , zvolila turistickou mapu a klaplo to. Budu chodit i nadále cestou necestou, fotit start a cíl a jinak to nechám na náhodě.Co se zobrazí za trasu, to se zobrazí. Hlavně že budu mít pohyb na zdravém vzduchu a něco o tom napíši.. Díky.
Jan Raška
Jitko, jistě se někdo z lidí, kteří chodí na akce i60 přidá. A mimochodem, v Seznamce pořád lidé hledají někoho, s kým by se mohli scházet na kafe, výlety, na výstavy atd.
Jitka Hašková
Zaujalo mě to, ale potřebovala bych někoho, nejépe z Prahy, s kým bych mohla na výlety chodit. I když v letošním horkém létě to pro mě na výlety moc nebylo.
Jan Raška
A ještě pro Věru Ježkovou - ano, stačí fotografie. Ale i v Praze se mapy vykreslují. Na zkoušku jsem zadal jako start: Staroměstské náměstí orloj" a jako cíl Letná park" a trasu to krásně našlo. Takže i tady je nutné ta místa co nejvíce zpřesnit. Podívejte se na moje výlety, o kterých píšu v těchto dvou příspěvcích.
Jan Raška
Ještě jedno upřesnění. Zkuste si ještě více pohrát s těmi mapami, resp. se zadáním startu a cíle. Já jsem třeba zkoušel trasu poblíž naší chalupy v Beskydech. když jsem zadal "Staré Hamry", vyhledal mi ten interaktivní našeptávač jen čtyři místa ve Starých Hamrech. Ale pak jsem to upřesnil a zadal jsem Staré Hamry Gruň a najednou jsem tam měl výchozí místa z několika částí Gruně, například od hotelu Charbulák nebo přesně od rozcestníku na Gruni. Tedy - když v tom políčku pro start a cíl napíšete přesnější místo, přesněji se vykreslí i mapa. A ještě jedno důležité upozornění - na to vyhledané místo, které program nabízí, klikněte dvakrát, pak teprve se to místo správně vepíše do políčka. Zkoušejte klidně vícekrát, testovat můžeme třeba celý prosinec a celou akci zahájit od ledna.
Mirek Hahn
Přesně to jsem měl na mysli Jitko.
Jitka Caklová
Ano, díky redakci za vytváření nových projektů. Re Mirek: Podobně jako jsem dávala plánované trasy do galerií z Mapy. cz, při pořádání výšlapů Českým rájem a jednotlivé trasy doplnit fotkami Start - Cíl. viz. galerie "mapy" na mém profilu.
Soňa Prachfeldová
Tak jsem to zkusila. A i když to je jak je, tleskám redakci za skvělé nápady, abychom nezaháleli.
Mirek Hahn
Vyzkoušel jsem tedy uložený výlet a zjistil, že tu mapu můžu obejít. Jinak bych se účastnit nemohl, chodím většinou okruhy z jednoho místa a to ta mapa nezobrazí vůbec. Ale když napíšu Start a Cíl bez toho odkliknutí v nabídce z mapových podkladů, tak se na mapě nic nezobrazí. Když budu chtít, můžu si do připojené galerie výletu dát screenshot s podrobnou trasou z Mapy.cz, licence to dovoluje. Kilometry se načítají z toho chlívku, který si sám vyplním, takže v pohodě.
Věra Ježková
Nápad se mi moc líbí. Ale po Praze mi to kilometry asi moc počítat nebude. Třeba NW Stromovkou. Nešlo by to taky na čestné slovo? S fotkami? (Start: Výstaviště. Cíl: Výstaviště o hodinu později.) :-)
Jan Raška
Váš počítač či tablet nemůže vědět, kudy jste šli, to byste museli mít tu GPS voperovanou podobně jako kariostimulátor :-). Pro majitele chytrých telefonu ale připravíme vylepšení.
Eva Balúchová
Taky mě trasa nesouhlasí,tam jsme šli kolem řeky,zpět jinudy,ale vůbec mě to nevadí.Kilometry zhruba sedí a hlavní je vyjít si.Až vyřeším zdravotní problémy,začnu chodit a doufám,že budu v klubu DO STOVKY:
Alena Vávrová
OK, tak jsem cvičně zkusila vložit jeden výlet. Ale ta trasa na mapě opravdu nesouhlasí, i když ty km mi to tam hodilo zaokrouhleně správně. Jinak dobrá práce ;-) .
Jan Raška
Přátelé, těší mne, že jste si už Do stovky vyzkoušeli. K vašim poznámkám - není to dokonalé, ale je to dobré! :-). K dokonalosti nám chybí pár desítek milionů, abychom se mohli srovnávat s mapami na Seznamu či Rajčeti. Naši programátoři pracovali s dostupným softwarem, který bylo možné naimplementovat do našeho systému. Takže ta mapka s trasou je opravdu jen orientační. Nám jde spíše o to, aby lidé vkládali své výlety, a to nejlépe i s články, aby inspirovaly k výletům další čtenáře. A takto hezky to máme, myslím, jenom my... Zatím testujte, časem to ještě vylepšíme. Podle kolegů by například šlo zpřesnit trasy výletů dle GPS, tedy pro ty, kdož vlastní chytré mobilní přístroje. A co se týče dotazu Ilony, nemusí to být výlety jen v Česku. Ale neměly by to být stejné trasy, jako že si tam někdo bude zaznamenávat každodenní kolečko kolem rybníka (obrazně řečeno). Takže testujte a hlavně choďte! Přejeme pěkné adventní dny v přírodě.
Jarmila Fialová
Trasy svých pěších výletů mám s fotkama,mapkou i počtem km na rajčeti - jednoduché,přesné a rychlé vložení.
Jiřina Votavová
Denně prý máme pro naši zdravou kondici ujít asi 10.000 kroků. My těch kilometrů za rok ujdeme asi skoro 10x více než je tento projekt Do stovky. Snad nám to ještě nějakou dobu vydrží. :-)
Jiřina Votavová
Zajímavý nápad, ale nedotažený do detailu. Podle mě je a bude pro dost íčkarů určitě hodně náročný. Je dobré si to na Mapy.cz na Seznamu vyzkoušet, jak na těchto stránkách nepopulárně říkám já, "proklikat". Tam obejdu i Bažídarské rašeliniště od hřbitova ke kostelu, tady ne.
Mirek Hahn
Klídek, Ilono :-) však to není olympiáda. Nevidím to ani jako vzájemnou soutěž. Spíš to mám jako soutěž sám se sebou, jestli se párkrát vyhrabu na výlet a nezapomenu to nafotit.
Ilona Kolářová
Mirku,to mě napadlo také a bylo by o de mě nefér s vámi soutěžit.Proto už dopředu říkám,za kdybych vyhrála, cenu nechci.vzdyt bych se musela sama před sebou stydět.
Marie Seitlová
Krásný projekt.
Mirek Hahn
Po přepnutí na "Turistická trasa 2" se to sice chytne i pěších cest ale je to jen jednorázová needitovatelná navigace. To nevyhovuje, nemůžu to upravit na skutečnou trasu kudy jsem šel.
Mirek Hahn
Dámy, máte pravdu... Ve formuláři se to chytá jen silnic a když si naplánuji okruh, kde start a cíl je totožný, tak se to na mapě nechytá vůbec. Chyba.
Hana Rypáčková
Přesně jako Jarmila. Po hlavní silnici tedy nechodím .Neukazuje to turistické trasy...
Jarmila Fialová
Zkusila jsem,ale mapa vyznačí nejkratší cestu - jak na mapě vyznačit trasu,kterou jsem prošla?
Mirek Hahn
...tak mně napadá, že lidi, kteří mají extra kondici, jako Ilona Kolářová nebo Oldřich Čepelka, by měli mít nějaký výkonnostní handicap. Třeba by to měli jít pozadu nebo nést v batohu kovadlinu nebo tak něco :-)
Jana Šenbergerová
To je hezký nápad. Jdu omrknout formulář. :-)
Ilona Kolářová
Chci se zeptat, zda to musí být podaždé jiný výlet a jiná trasa? A musí to být v ČR?
Zuzana Pivcová
Ale doufám, že mi bude platit i chůze po Praze a nebudu v podezření, že jsem jela MHD. Já švindlovat nebudu, vždyť to dělám pro sebe.
ivana kosťunová
Výborný nápad- nevím, moc nevýletuji, ale kdoví, třeba mě to trochu nakopne :))
Olga Štolbová
Prima nápad, díky. Stovka za rok je vlastně hračka. *****
Naděžda Špásová
Je to zajímavé, i když pro mně neproveditelné, ale na ostatní se určitě podívám. :-)
Hana Polednová
Tohle se mi moc líbí. Určitě se zapojím, NW k tomu přímo vybízí. Díky za skvělý nápad.
Elena Valeriánová
I já chválím, je to krásná a podnětná akce.
Mirek Hahn
To je bezvadná akce, včetně přehledného formuláře. Moc se mi líbí. Zkusím se připojit, jen nezapomenout vyfotit start a cíl :-)
Dana Kolářová
Zajímavé nápad, zkouška provedena a fotoaparát nazapomínat.
Eva Balúchová
Díky moc.Konečně taky něco pro nás nefotící,nepíšící,jenom chodící.Věřím,že 100 zdolám.