Postavte děti na brusle až po čtvrtém roce, klidně i později
Pokud se na výuku necítíte, svěřte děti odborníkům. Foto: Archiv

Postavte děti na brusle až po čtvrtém roce, klidně i později

21. 12. 2018

Je to velká dřina naučit dítě bruslit. Pomoci mámám a tátům mohou i prarodiče - a začít můžou třeba o vánočních prázdninách. Jak na to, aby byly jízdy bezpečné pro něj i pro druhé? 

 

1. Nezačínejte moc brzy

S výukou bruslení je optimální začít v předškolním věku, mezi 4 až 6 rokem, kdy už je jeho kotník zpevněný. „Správné načasování prvních krůčků na bruslích se odvíjí od fyzické zdatnosti dítěte, nemá-li ale dítě dostatečně zpevněné svaly a vazy v kotníku, je dobré s výukou chvíli počkat,“ připomíná trenérka Kristýna Přibylová.


2. Oblečte dítě správně

Při bruslení bychom neměli podcenit výběr oblečení. Dítě se bude potit a při pádech, bez kterých se začátky určitě neobejdou, se bude víc „válet“ po ledu než stát na nohou. Proto musí být oblečení nepromokavé, odvádějící vlhkost od těla a s tepelnou izolací.

 

3. První krůčky bezpečně

První pokusy na ledních bruslích by měly vždy probíhat za podpory k tomu určené „hrazdičky“. Jedná se o plastovou nebo kovovou podporu, která dětem usnadní vstup na led a koordinaci pohybů v počátcích výuky.

 

4. Brusle by měly perfektně padnout

Ponožky volte určitě vysoké, ale ne příliš silné, aby dítě neztrácelo cit v noze. Samozřejmě nejdůležitější jsou brusle, které by měly perfektně padnout – bota musí odpovídat velikosti nohy dítěte, měla by pevně sedět v patě a kotnících, prsty mohou být volnější.

 

5. V kurzu se dítě naučí správně vše potřebné

Pokud máte ve svém okolí příležitost, svěřte své děti do rukou odborníků. Při výuce je totiž potřeba kromě zkušeností i hodně trpělivosti a vysvětlování. Dítě s „cizím“ člověkem a v kolektivu lépe spolupracuje, je přístupnější.

 

6. Bruslení by mělo být především hra

„Naším cílem je, aby si děti jakýkoliv pohyb zamilovaly, proto jsou kurzy vedeny zábavnou formou. Ke každému malému bruslaři přistupujeme individuálně, bereme ohled na jeho pohybové možnosti a do ničeho ho nenutíme,“ uzavírá Kristýna Přibylová z dětského pohybového centra Monkey´s Gym.

sport vnoučata
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Zavřít reklamu