Boj o bramborový salát začíná
Ilustrační foto: pinterest.com

Boj o bramborový salát začíná

18. 12. 2018

Slovo boj je na místě. Brzy vypukne. Bude nemilosrdný a vášnivý. Když jde o jídlo, lidé jsou schopni se hodně rozhádat. Když jde o vánoční bramborový salát, platí to dvojnásob. Každý má totiž ten svůj, zaručeně správný recept na salát nejchutnější, nejkvalitnější, nejzdravější, nejtradičnější.

Paní Marta je bývalá kuchařka z jídelny velkého podniku. Nyní je jí už k sedmdesátce, ale nikdy nezapomněla na první Vánoce se svým manželem. Prožili totiž první manželskou hádku.

„Ty tam dáváš salám?“ ptal se jí muž, když začala dělat bramborový salát.
„No jasně. Bramborový salát bez salámu?“
„My nikdy salám nedávali. A ty tam nemáš hrášek?“
„My nikdy hrášek nedávali.“
„To je divné.“
„Divné? Já jsem kuchařka, moje máma taky. Ty jsi někdy dělal salát, že tomu tak rozumíš?“

Pak následovala vánoční návštěva u matky jejího muže. Martě její salát nechutnal. „Byl moc těžký, bylo v něm strašně moc majonézy. Dala jsem si trošku a bylo mi jasné, že kdybych jedla dál, bude mi špatně. Manžel se cpal. Po příchodu domů mu samozřejmě špatně bylo. Když jsem podotkla, že to je z toho salátu, naštval se, že proti jeho mámě pořád něco mám, že jejich domácí salát je ten správný a nejlepší. Byla to naše první manželská hádka a já v zuřivosti ten můj salát vyklopila do odpadků,“ vypráví.

Oba manželé na to nedávno se smíchem vzpomínali, když přišli na návštěvu k přítelkyni jejich vnuka.

„Ty tam nedáváš salám?“ zeptala se jí Marta.
„Ne, salám přece do salátu nepatří,“ odvětila dotyčná a pak se všichni rozesmáli, protože stará historka o tom, jak salát skončil v odpadu, je v rodině stále živá.

Je to tak, existují desítky variant bramborového salátu a s tím, jak se mění styl stravování, vznikají desítky dalších. Někteří lidé ho takzvaně odlehčují, nedávají do něj majonézu či vejce, jiní naopak tvrdí, že klasika spočívá právě v majonéze. Lidé jsou schopni se pohádat o to, který druh brambor je do salátu ten jediný správný, i o to, jaká zelenina do něj patří. Někdo nahradí majonézu jogurtem, jiný křičí: Bože, konec světa, jogurt místo majonézy, fuj.

Každoročně se před Vánoci pořádají různé soutěže o nejlepší bramborový salát, probíhá dokonce i mistrovství České republiky. „Každý si myslí, že dělá ten nejlepší bramborový salát na světě,“ podotýká Martin Pánek, který je několikanásobný vítěz v tomto mistrovství. Saláty dělá různé a zpravidla je porotci na soutěžích vyhodnocují jako nejchutnější. „Někdy vařím brambory v mléce, jindy ve víně nebo v hovězím vývaru či solném roztoku,“ vysvětluje tento veterinární technik, pro kterého je příprava salátu a soutěžení o ten nejlepší koníčkem.

Na soutěžích se sházejí opravdoví fajnšmekři, často jde o týmy potravinářských škol a učilišť a zástupce různých hotelů či restaurací. Jde o profesionály, studenti i amatéry, zkrátka o všechny, kteří bramborový salát milují a milují i vášně, které jeho příprava dovede vzbudit. Takže neváhají dávat do salátu třeba červenou řepu, kopr či mladé výhonky sakury. Na porotě pak je, jestli zvolí jako nejchutnější takový experiment nebo tradiční podobu.

Otázka však zní: co je to tradiční podoba? A jsme zase na začátku. Patří tam hrášek? Salám? Cibule? Majonéza? Jogurt? Okurky? Lák od okurek? A jaký salám? Vysočina nebo gothaj nebo šunka? Každopádně v tomto případě není vhodné se pouštět do debaty na téma tradiční české jídlo. Bramborový salát vážně není tradiční české jídlo. Jeho historie má kořeny v Rusku, kde jej pro carskou rodinu začal připravovat francouzský kuchař. Salát se poté prý z tabule šlechty rozšířil mezi prostý lid, zřejmě právě proto, že je vlastně na každém, co si do něj dá.

V Česku se první zmínky o rozšířenosti tohoto jídla začínají objevovat až na přelomu 19. a 20. století. Bramborový salát však tehdy jedli bohatí měšťané, rozhodně si nemysleme, že šlo tradiční vánoční pokrm v chudých vesnických chalupách. Ovšem v klasických kuchařkách, jako je například ta od Magdaleny Dobromily Rettigové, už najdeme recept, který bramborový salát, jak ho známe nyní, hodně připomíná. Ona ho tam však prezentuje spíše jako návod pro šetrné hospodyně, které přemýšlejí, jak zpracovat nedojedené zbytky.

Čas diskusí kolem bramborového salátu se blíží. Někdo už vyráží nakupovat suroviny. Šťastní jsou ti, kteří jej připravují pro rodinu, ve které se všichni členové shodují, jak má ten jediný zaručeně nejlepší vánoční salát vypadat a chutnat. Hodně síly těm, kteří uslyší věty typu:

„Vy tam nedáváte jablko?“
„Fuj, ty tam liješ lák z okurek?“
„Nezlobte se, já opravdu nejím majonézu, my děláme salát ze suchých brambor na středomořský způsob.“
„Bože, středomořský způsob, tady máme typické české Vánoce.“
„To ale neznamená, že do sebe musím nacpat kilo majonézy.“
„Víš co, tak si příště každý udělejte salát podle sebe a doneste si vlastní misku, já končím.“

Hodnocení:
(4.9 b. / 16 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Kateřina Baziková
Brambory, kořenová zelenina uvařená nakyselo, sladkokyselé okurky, vejce. Cibule spařená vařící vodou - pak nečpí. Majonéza. A hlavně jablko nakrájené i se slupkou.
Ladislav Vesecký
Bramborový salát nám chutná taky a musí být. Aby chutnal i těm co nemohou cibuli, musíte ji spařit a ihned prolít studenou vodou. Vykapat a dát do salátu. Samozřejmě, musí být napřed cibule pokrájená nadrobno.
Naděžda Špásová
Ty dvě hvězdičky jsou omyl, asi jsem se toho blbě dotkla. Sorry :-)
Naděžda Špásová
Úsměvné a pravdivé. Jako dítě jsem bramborový salát nechtěla jíst. Máma do něj dávala gothaj a ten jsem fakt nejedla. Teď si ho kupuju a když je nakrájený na tenko, tak to prostě miluju. Dcera tvrdí, že dělám nejlepší salát na světě. Prostě tam nedávám salám a jinak je to klasika, vařené brambory, cibule, kyselá okurka, vařená mrkev, trochu oleje, vejce natvrdo a majolka. Cibulku nemám ráda, ale naučila jsem se ji trochu osmahnout a pak není čpavá. A zatím chutnalo všem. Zkrátka, kolik lidí, tolik způsobů. :-)
Jana Slavíková
"Boj" je silné slovo a hádat se kvůli salátu? Bramborový salát si dělám i během roku, občas i takový šizený, kdy si do kupovaného pochoutkáče nakrájím brambor a přidám kus vařeného celeru. Ráda ochutnám jiný, třeba s červenou řepou a houbami a pak se vrátím k tomu svému, který je samozřejmě nejlepší na celém šírém světě :-) Dobrou chuť všem
Elena Valeriánová
Maminka dávala do salátu turistický salám, já tam salám nedávám, ale jinak je stejný. Nedávám tam ani lák z okurek a nakrájenou cibuli spařím vařící vodou. Stejný dělá i dcera a ten snachy je skoro stejný. A já vám všem přeji dobrou chuť právě k tomu vašemu zaručeně nejlepšímu.
Jiří Novák
Tak do mého zaručeně NEJ bramborového salátu patří měkký salám a majonéza. Dále okurka, vejce, cibule, trošku plnotučné hořčice a jemně černý pepř a sůl. Ideální salám je pařížský, nyní ovšem nedostatkový a samozřejmě salátové brambory.
Marie Novotná
Když bramborový,tak bramborový.Dle receptur ,do bramborového nepatří salám.Ale vánoce jsou vánoce a tak na názvu vůbec nezáleží a dle receptury sobě vlastní do salátu přijde vše,co rodině (i mně) chutná.
Věra Ježková
Nejvíc mi chutnal ten, který jsme dělaly s maminkou. S gothajem, okurkou, event. hráškem, pepřem, hořčicí a majonézou. Přítelova dcera dělá s vařenou mrkví, bez majonézy. Vždy trochu sním a říkám si, že někdy během roku udělám ten svůj. Za asi 15 let jsem ho ještě neudělala.
Zuzana Pivcová
To je pravda, že je to "boj". Pamatuji si, že jednou jsem takhle měla dva saláty najednou - od Marcely a jejího tehdejšího kamaráda. Ten považoval svůj salát pochopitelně za nejlepší jako všechno (opravdu uměl různé speciality), ale ten sestřin byl pro mě chutnější, což jsem mu neřekla. Nemám ráda do salátu sterilovanou zeleninu ze sklenice, protože jednou s ní salát divně zkysnul a byl na odpis. V létě lehčí, v zimě s majonézou. Trochu nakrájeného měkkého salámu. Ale saláty jsou pro mě dobré všechny, to rozhodně, a jsem ráda, že patří na štědrovečerní stůl.
Dana Kolářová
Každý jen ten svůj má za jediný…
Jana Šenbergerová
Mám ráda, když je bramborový salát hezky barevný. U rodičů se do něho kromě kořenové zeleniny a kyselých okurek dával nadrobno krájený turistický salám a domácí majonéza. Já tam dávám totéž kromě salámu, malinko cibule a plnotučné hořčice a kupovanou tatarskou omáčku.Dělám ho pořádnou mísu a jíme ho s chutí celé svátky. Nepochybně bych si ale stejně pochutnala na kterémkoliv jiném, přede mnou uváděném. Ať nám všem chutná. :-)
Anna Potůčková
Bramborový salát jde u nás na dračku. Já si do něj dělám svoji domácí majonézu a do salatu dávám mrkev, hrášek, okurku. Dávala jsem i cibuli, ale dětem s cibulí nechutná, tak ji tam už nedáváme.
Danka Rotyková
Mám ráda klasiku i novinky, a to i v gastronomii. Ale bramborový salát na vánoční svátky - tam neexperimentuji. Chci, aby chutnal stejně jako minule a .... Takže žádný jogurt apod. Jediné, co jsem změnila už jako mladá dívka, je vynechání jakéhokoli salámu v případě, že se k salátu podává řízek z masa, nebo kapr. Tehdy to rodičům zachutnalo a už jsme u toho zůstali.
ivana kosťunová
Bez té - rukoly - tak to děláme i my
Jana Kollinová
Oblíbila jsem si odlehčený bramborový salát. Brambory nepoužívám salátové ani tolik doporučované rohlíčky, ale jen brambory na pečení. Nejsou vždy dostupné. Celer, petržel a mrkev uvařím v citronem okyselené vodě na skus, vše nechám vychladnout a nakrájím na kostičky do mísy, přidám lžíci hořčice, lžíci nebo dvě kvalitního panenského olivového oleje, osolím, trošku opepřím, přidám jemně nakrájené okurky a třešničkou na bramborovém salátu spousta nakrájené rukoly, čím více, tím lépe. Garantuji, že vám nebude chybět ani smažená ryba, řízek, filé, krůta.
Zdenka Hillová
Každý máme svůj recept ,který nám chutná (ráda ochutnám i jiný salát než ten můj) dcera dělá ten co já :))
Dana Puchalská
Ano bramborový salát má neskutečně mnoho variant. Je to dobrota. Já osobně nemůžu jist salát s natvrdo vařenými vejci. Ale ostatní ochutnám ráda.
Mirek Hahn
Mám rád s majonézou, na Vánoce klasiku, ale v Bavorsku jsem se vděčně cpal jejich bramborovým salátem bez majonézy "na kyselo" a i různé varianty českého bramborového salátu se salámem mi chutnaly. Jen od "zdravých" jogurtových experimentů si držím odstup.
Hana Nováková
co kuchařka, to jiný bramborový salát, tak jako svíčková, rajská atd. Nekonečné množství chutí a vůní spojuje jedno přání - nechte si chutnat!