Slivovice jinak: Drink, na který se jen tak nezapomíná
Drink Touch of Valachy byl oceněn v barmanské soutěži. Foto: Lanterna

Slivovice jinak: Drink, na který se jen tak nezapomíná

31. 12. 2018

Slivovice je jedním z pokladů Valašska (pravda, někdy poněkud nebezpečných). S její výrobou si tady lidé hrají a není se čemu divit, že vzniká spousta pokrmů i dalších nápojů, do nichž se přidává. Jeden z nich – Touch of Valachy – byl dokonce oceněn v celostátní barmanské soutěži.

Touch of Valachy je nápoj vytvořený se základní složkou slivovicí a barman Jiří Malina z Velkých Karlovic s ním zvítězil v soutěži Bohemian Sour o nejlepší drink namíchaný ze slivovice. 

Potřebujeme:
30 ml slivovice
10 ml Campari
40 ml citronovo-limetové šťávy
10 ml pampeliškového sirupu
povidlový sorbet  

Postup: Vše dáme do shakeru s trochou ledu a smícháme do lahodné chuti.

Hodnocení:
(5 b. / 2 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jana Šenbergerová
Slivovice by bylo dost, ale chybí nám to Campari a povidlový sorbet. Asi ji použijeme jen na tatranský čaj. Nad šálkem plným horkého černého čaje tak, aby se na hladinu vešel plátek citronu a panáček slivovice opatrně nalitý navrch, škrtneme sirkou. Ideální je pít, když se smráká a nesvítí žádné světlo. Je to efektní a dobré.
Libuše Křapová
Slivovice se dá použít jakkoliv a na cokoliv :-) Ale nejlepší je "natura" :-) Když jsme byli mladí, používali jsme ji i na roztažení nových bot, aby netlačily :-)
Dagmar Bartušková
Slivovici nepiji, když tak jen na ochutnání... Ale jako míchaný nápoj, proč to nezkusit?
Karel Boháček
Nevypadá to špatně, ale slivovice je škoda. No Campari kvůli několika desítkám ml nebudu kupovat a povidlový sorbet - co to je ? Jediné co mám je pampeliškový med - sirup.