Hit letošní zimy? Na lyže v sukni
Zateplovací sukně zahřeje a sluší. Foto: Archiv

Hit letošní zimy? Na lyže v sukni

20. 12. 2018

Jak působit i při zimním sportování půvabně a žensky? Oblečte si zimní zateplené sukně. Moderní materiály neprofouknou ani nepromoknou a peří nebo polyesterová výplň hezky zahřejí nohy i celé tělo. A klidně se dají obléknout i přes lyžařské kalhoty, džíny nebo legíny!

„Sukně má asi ze všech kusů oblečení nejdelší historii – nosí se totiž už od pravěku. První modely vznikaly ze zvířecích kůží a oblékali si je bez rozdílu ženy i muži. Kuriozitou pak byla tzv. kulhavá sukně, kterou vymyslel francouzský módní návrhář Paul Poiret. Ta byla u kotníků tak úzká, že prakticky znemožňovala jakýkoliv normální krok, ženy v ní mohly jen cupitat…

Pravým opakem tohoto podivného módního výstřelku jsou dnešní moderní zateplené zimní sukně určené všem sportovně zaměřeným ženám. Mají sice užší střihy obepínající postavu, ale díky strečovým materiálům, rozparkům a vhodně umístěným zipům dovolují maximální volnost pohybu,“ přibližuje přednosti sportovních dámských sukní určených pro zimní aktivity outdoorový specialista Vít Hruška.

Oblékání s obutými přezkáčemi

A na co je dobré si při výběru sportovní zateplené sukně zaměřit? Kromě pohodlného střihu jsou důležité hlavně použité materiály. „Samozřejmě nejvíce se ohřejete v péřové sukni – nejčastěji se používá kachní peří s vysokým podílem prachové složky. Její výhodou je i nízká hmotnost a také minimální nároky na skladování. Údržbě je třeba věnovat trochu více pozornosti, ale i péřové oblečení se dnes dá běžně prát na 30 ˚C, jen je pak třeba nechat ho důkladně proschnout a mezitím ho občas natřást,“ radí Vít Hruška.

Tahle starost odpadá, pokud si pořídíte sukni s polyesterovou izolační náplní, jen je třeba počítat s o něco vyšší hmotností, a naopak s o něco nižší výhřevností. Další možností je pak kombinace obou materiálů, která podobně jako třeba u zimních bund propojuje jejich výhody, a proto je i u spotřebitelů stále oblíbenější.

„Jestliže chcete v sukni vyrazit třeba na skialpy, přesvědčte se, zda je svrchní materiál větruodolný a vodoodpudivý. Aby vás nic nebrzdilo v pohybu, vyberte si model opatřený zipy pro zvětšení, respektivě zmenšení objemu sukně. Celorozepínací zip pak poslouží k tomu, abyste si mohla sukni pohotově a hlavně pohodlně obléknout třeba na svahu přes lyžařské kalhoty, a nemusela si přitom ani zouvat přezkáče,“ doplňuje Vít Hruška a upozorňuje, že v letošní nabídce jsou i oboustranné modely sukní, které nabízejí ještě větší variabilitu nošení, a to nejen při sportu.

lyžování sport
Hodnocení:
(4.7 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

Aktuální soutěže
Kvíz i60 - čtvrtý týden <p>Aby byly vaše peníze v&nbsp;bezpečí se postará Garanční systém finančního trhu. Vyzkoušejte si Vaše znalosti v&nbsp;oblasti pojištění vkladů. Vítěz tohoto speciáního týdenního kvízu zaměřeného na finanční gramotnost, získá i spciální cenu!&nbsp;</p>
AKTUÁLNÍ ANKETA