Bojovat proti vráskám? Zbytečnost
Ilustrační foto: pinterest.com

Bojovat proti vráskám? Zbytečnost

17. 12. 2018

Pro někoho to může být protimluv. Být krásná s vráskami je pro mnohé lidi nepředstavitelné. Žijeme totiž v době, kdy se na nás ze všech stran valí návody a rady, jak se vrásek zbavit, jak je zamaskovat, jak s nimi bojovat.

Dříve byly vrásky považovány za naprosto přirozenou součást života. Když lidé zestárli, měli prostě vrásky. Bylo to stejně normální jako třeba to, že miminko má naopak pokožku hladkou a hebkou. Jenže nyní se svět veze na vlně posedlosti mladistvým vzhledem.

Devadesát procent krémů a kosmetických přípravků má nyní na obalech napsáno, že mají různé liftingové účinky, že jsou takzvaně anti-age, tedy určeny k boji proti vráskám. Souběžně s tím se ve světě rozjíždí nový trend. Spočívá v tom, že se proti vráskám přestává bojovat. Ono totiž už to slovo bojovat je směšné. Jak bojovat proti něčemu, co je přirozené, že?

Zkrátka, mnohé známé a úspěšné ženy odmítají podstupovat plastické operace a tvrdí, že jsou odhodlány zestárnout tak, že se nebudou snažit své vrásky odstraňovat či maskovat. A upozorňují na jednu vcelku logickou skutečnost – kdyby všechny ty protivráskové krémy opravdu fungovaly, už by přece lidé, kteří je používají, žádné vrásky neměli.

Každá žena má jinou pleť a jiné genetické dispozice. Některá má hodně vrásek už v padesáti, jiná jen pár v sedmdesáti. Každá je má jinde, na každé jinak působí na pohled. Krémy a kosmetické přípravky dodávají pleti potřebnou pružnost, mnohdy vitamíny, promašťují ji. To vše pleť potřebuje a čím je starší, tím to potřebuje více. Proto je důležité se o sebe starat v každém věku a vhodnou kosmetiku používat. Ale myslet si, že čím více bude člověk používat takzvaně protivráskových přípravků, tím méně vrásek bude mít, je poněkud, mírně řečeno, naivní.  

Když jde o vzhled, mnohem důležitější, než se starat o to, kde a jaké má člověk vrásky, je mít účes, který sluší a odpovídá typu vlasů i oblečení, ve kterém je dotyčný šik a cítí se dobře. Výsledkem pak je, že mnohé ženy s vrásčitými obličeji, vypadají zajímavěji a moderněji, než ženy, které jsou pečlivě vyhlazené botoxovými injekcemi. Často je to tím, že ty s vráskami mají zajímavé oblečení, výborný sestřih, zkrátka z nich vyzařuje sebevědomí a to, že umějí žít.

Tady je ukázka toho, že se v zahraničních módních časopisech a webech objevují ženy, které své vrásky rozhodně nezakrývají a už vůbec se z nich nehroutí. A přesto, nebo možná právě proto, nyní ve světě módy bodují.

Hodnocení:
(5.1 b. / 17 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
nina hor
Dobrý den. Mně velice pomohly tyto ošetření https://www.aetherinstitute.com/cs/zakroky-esteticke-mediciny/ rozdíl je opravdu vidět. Teď by mi nikdo neřekl 60
Jana Baloušková
Žena, které je 65+ a žádá o slevu na jízdném, pozná, že vypadá dobře, když jí řidič nebo průvodčí požádá o občanku. Moje známá, 74 let, o sebe celý život velmi dbala, kosmetika, drahé krémy..... a dnes má vrásky jako by jí bylo hodně přes 80. myslím, že také hodně prospívá udržení přiměřené váhy. Ženy s podváhou mají vrásek daleko víc.
Elena Valeriánová
Vyhlazovací krémy a přípravky na hubnutí patří do stejné kategorie. Oblbnout co nejvíce žen. Já si vždy řeknu, že to by především lékárnice a prodavačky kosmetiky musely mít pusinky hladké jak dětské prdelky a pás jak vosa. A ejhle, ony to jsou dámy úplně normální navzdory zaručeným přípravkům, které prodávají. Úvodní obrázek byl možná myšlen jako odstrašující příklad. A na obrázku č. 2 paní zapomněli učesat.
Marcela Pivcová
Souhlasím s tím, že by měla být každá žena celkově upravená. Kosmetické přípravky používám a vyberu si i takové, které by měly zmírnit tvorbu vrásek - ne však proto, že bych jim věřila, ale proto, abych alespoň neměla pleť příliš suchou. (Ta modrá dáma vypadá hrozně, s takovou úpravou bych nešla ani na maškarní ples pro seniory)!
Jarmila Komberec Jakubcová
Paní z titulní fotky článku asi není tou pravou reklamou našich plastiků. Jinak jsem se několikrát vyjadřovala se svými názory na tyto operace. Já jsem byla na operaci očních víček a rozhodně nelituji. A nákup kvalitních krémů či návštěvu kosmetiky považuji již 35 let za zcela samozřejmou. Tak jako chodíme ke kadeřnici(kovi), tak pedikura či manikura je v dnešní době samozřejmostí. Také nechodíme bez zubů a prostě na sebe dbáme. To patří v civilizované společnosti jako norma.Není nic horšího než být stará a ještě zanedbaná či neupravená. Na to dbám i když jdu vysypat koš do popelnice.
Eva Mužíková
Ani já s vráskami nesoupeřím, mám je již douhá léta, dokáži se s nim cítit i zajímavá:))))
Dana Puchalská
Ano vrásky má každá i každý. Ale mít obličej vyžehlený za každou cenu i ve stáří je smutné. Je to nešťastná cesta k omlazení. Ano jsou to ženy co ze sebe dělají klimakterické diblíky.
Jana Kollinová
Mnohé ženy jsou krásné již tím, že mají zajímavý tvar obličeje, nádherné vlasy do pozdního věku a bez ohledu na vrásky ve tvářích jsou jejich ozdobou oči, které nepoznamenal věk. Říká se, že oko je do duše okno a já jsem přesvědčená, že stáří prozradí pouze oči. Ostatní je dar přírody nebo chemie. Nádhera člověka se zrcadlí v jeho očích!
Libuše Křapová
Jaká jsem, taková jsem. Pokud se někomu nelíbím, je to jeho problém. Přestala jsem sledovat některé programy v televizi, protože je moderovala herečka s "mrtvým" obličejem. Úsměv jen v nutných případech naznačený v koutcích úst, obličej bez výrazu, oči téměř nemrkají. Staré dámy na úvodním obrázku jsem se ale lekla.
Věra Halátová
Mladistvost není v "gexichtu". A ta modrovlasá stará žena, ta má zcela určit otravu olovem.
Věra Ježková
Dobrý článek. Vrásky ke stárnutí patří. Botoxová strašidla nemusím. Té modrovlasé madam bych se lekla taky.
Hana Rypáčková
Je zajímavé, že nejzachovalejší je tělo ...
Karel Boháček
..vrásky - to je kronika Vašeho života. Podle nich se pozná jaký si byl -a.
Zuzana Pivcová
Stejně se to pozná, když je některý obličej upraven na "mladší". Já bych na takovou úpravu nešla. Je pravda, že se mažu různými krémy, ale veškerou naději do nich nevkládám. :-D
ivana kosťunová
Rozhodně je mi příjemnější obličej, který má výraz, byť už se na něm projevily vrásky, než oteklý obličej bez výrazu a bez vrásek, a silikonem vyplněné "kačeří" rty. Tento trend vítám, proč by se měli lidé stydět za to, že jim je poněkud více let ? Všechny zde zobrazené ženy jsou daleko zajímavější, než silikonové čtyřicetileté "barbíny".
Jitka Hašková
Mnoho lidí neví, že kosmetické přípravky testují kontrolní laboratoře jenom na to, zda-li neškodí zdraví, ale vůbec ne na to, zda-li působí to, co nich píše výrobce nebo reklama. Dozvěděla jsem se to na U3V na VŠCHT. S článkem souhlasím, ač na ilustrační fotce ta dáma těmi modrými vlasy by mě spíše vystrašila.
Marie Doušová
Souhlasím s tímto článkem. Moje maminka nikdy nebojovala s vráskami a byla přirozeně krásná i ve stáří ,které uměla přijmout .