Bílé, zlaté, venkovské. I vánoční stromky podléhají módě
Ilustrační foto: pinterest.com

Bílé, zlaté, venkovské. I vánoční stromky podléhají módě

19. 12. 2018

Celý bílý? Nebo zlatý? Nebo zásadně pouze s ozdobami z přírodních materiálů? A co takhle barevný a blikající, až z něho bolí hlava?

Na způsobu zdobení vánočního stromku se velmi často pozná vkus majitele nebo celé rodiny. Ač si to neuvědomujeme, stromeček o nás hodně vypovídá.

Někdo zdobí léta stále stejně. Používá stejné ozdoby, pak je zabalí do krabice a za rok zase vytáhne. Někdo každý rok dokupuje nové. Jsou i lidé, kteří berou výzdobu vánočního stromečku podobně jako nakupování nových módních kousků oblečení. Přečtou si, že v tomto roce takzvaně frčí fialová nebo modrá, a jdou nakoupit celé sady nových ozdob. Někdo si zakládá na ozdobách starých, které se v rodině dědí. Jiný preferuje stromek jednoduchý, v jednotném stylu. Třeba venkovském, což obnáší zásadně slaměné a dřevěné ozdoby a maximálně nějakou tu červenou mašličku.

V jiné rodině naopak stromeček připomíná obrovskou bonboniéru plnou různobarevných blýskavých ozdob, až člověk neví, na co všechno se na něm má dívat. Někdo na výzdobě šetří. Buďto si drahou nemůže dovolit nebo to nepovažuje za podstatné. Někdo je naopak schopen za ni každý rok utratit tisíce. Je to různé a je to dobře.

Zdobení stromečku má být naše radost, naše vyjádření se. Dáváme tím najevo sobě a okolí, co se nám líbí, u čeho se cítíme dobře. A je úplně jedno, jestli nám sousedka říká, že právě letos musí být výzdoba zásadně bílá a zlatá, že nic jiného není moderní. Stromeček je přece osobní dílo každého z nás, a tak si do něj není dobré nechat mluvit.

Dobré však je se inspirovat, podívat se, co vše lidé dovedou vytvořit, jaké různé styly se dají vidět. Tak tady jsou.

Hodnocení:
(5 b. / 6 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
PRODUKT TÝDNE

Pořiďte svému mazlíkovi kvalitní krmivo. Konzervy Brit Mono Protein jsou vhodné pro psy s citlivým zažíváním, alergiemi a potravinovou intolerancí. Více zde.

produkt týdne.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

TÉMATA
AKTUÁLNÍ ANKETA

Budete letos hlídat vnoučata více než v předchozích letech? (Vzhledem k omezenému cestování do zahraničí)?

Ano, budu mít vnoučata na delší dobu než loni

25%

Ještě nevím

21%

Ne, bude to přibližně stejné jako v předchozích letech

28%

Vnoučata o prázdninách už delší dobu nehlídám

27%