Přednáška: Samota a co s ní
Ilustrační foto: ingimage.com

Přednáška: Samota a co s ní

3. 1. 2019

Není to tak dávno, co byl zveřejněn článek Pravidla příjemné samoty. Nyní bychom vás rádi pozvali na setkání s psycholožkou Anitou Michajlukovou, na kterém si budeme povídat mimo jiné o tom, jak zvládnout být sám se sebou.

Setkání proběhne ve čtvrtek 10.1. od 10:00 ve Skautském institutu na Staroměstském náměstí v Praze.

Vytvoříme prostor, ve kterém si budeme povídat o tom, jak samotu prožíváme každý z nás. O tom, jaká je silná a slabá stránka toho být sám nebo k čemu může být samota užitečná. O tom, jak najít více vztahů, pokud máme samoty moc nebo jak samotu lépe zvládat, pokud k našemu životu nutně patří.

Přece jen, samota je téma, které se týká každého - studentů zavřených po studovnách, rodičů na rodičovské dovolené i seniorů. Jak už Anita Michajlukové zmiňovala v dřívějším článku, stojí za to být rád sám se sebou: „Neschopnost být sám je vlastně znakem nedospělosti a závislosti. To, že nechcete být sami, je určitá forma úniku před sebou samými, svými pocity. Když jste sami, nikam před sebou neutečete.”

 

Kudy kam:
Samota a co s ní
10. 1. od 10:00, sál Minuta, Skautský institut, Staroměstské náměstí 4/1, 110 00 Praha 1
Fb událost: https://www.facebook.com/events/2007968295966532/

 

Za Skautský institut
Zuzka Orlová

 

 

 

 

 

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(0 b. / 0 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Zuzana Pivcová
Tak to jste mi částečně promluvil z duše. Mám lidi ráda, ale společnost mi stačí v omezené míře. Pozoruji to čím dál víc.
Ján Zábranský
Samota je moja milenka. Dve, tri hodinky v spoločnosti a už bežím k nej. V samotete životnú energiu prijímam, v spoločnosťi ju strácam.
Hana Rypáčková
Zřejmě jsem nedospěla k zvládnutí samoty. Asi pro písničku:"Zajíček v své jsmce sedí sám, ubo6átko co je ti, že nemůžeš skákati, chutě skof a vyskoč( na někoho). Ta mne poznamenala.. Ale šla bych, kdyby někdo z íčka taky šel a bylo posezení.....