Obrázky z výstavy
Foto: autorka

Obrázky z výstavy

25. 1. 2019

Po delší době vám přináším fotky z výstavy. Zašla jsem si na ni v rámci krátkého výletu do stovky.

Výstavu výstižně charakterizuje na velmi vkusném prospektu M. Janšová. „… V dílech mladých umělců jsou zachycené dojmy z krajin, kterými umělec prošel a kterými možná teprve projde. Jejich přenesením na plátno, papír či fólii se autoři snaží o přiblížení své vize reálnému prostoru. Snaží se o předání dojmu z krajiny neznámému pozorovateli – návštěvníkovi galerie. … I přes rozdílnou techniku ze všech děl čiší okouzlení prostorem kolem nás. Autoři, jako by se dokázali, na rozdíl od nás obyčejných smrtelníků, dívat na krajinu jinýma očima. V jejich dílech nenacházíme dominanty krajiny, ale kouty, které bychom možná bez povšimnutí minuli. Právě v tom, si myslím, že spočívá kouzlo jejich talentu – ve schopnosti najít v místech, kde by ji člověk nehledal, nečekanou krásu.“

V charakteristice vidím určitou paralelu s našimi denními foty. Na některých fotografiích se mi nepodařilo zabránit tomu, aby se tam odráželo světlo, ale chtěla jsem vám obrázky ukázat. Pokud si je budete chtít prohlédnout na místě, máte čas až do 31. 3. Otevřeno je denně, 10 – 18 hodin, vstup volný. Galerie České spořitelny, Rytířská 29.

 

Hodnocení:
(5.1 b. / 10 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie
TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Libor Farský
Opět "bezva".
Věra Ježková
Díky. :-)
Dagmar Bartušková
Některé obrazy jsou zajímavé. Ráda se na výstavu podívám. Naštěstí je ještě dost času.
Jana Šenbergerová
Věrko, umíš to moc hezky. Vždycky mě potěšíš.
Soňa Prachfeldová
I já bych si vybrala. Je tolik talent.ovan. Vnáší do všeho nové světlo.
Věra Ježková
Děkuji. V obrázcích jsem destrukci neviděla - to bych je nedala ke zveřejnění. Až na výjimky je vnímám jako pohodové, líbí se mi Zuzčino přirovnání k impresionistickým.
Elena Valeriánová
Určitě bych si vybrala. Pěkná výstava. A pěkné její přiblížení. Děkuji Věrko.
Naděžda Špásová
Obrázky jsou moc hezké, mám ráda přírodu.
Hana Rypáčková
Oslovila mě nejvíce ta alej, ale dala bych ji na místo, kam musím za obrazem přijít v určité náladě.
ivana kosťunová
Zdá se, že mladí umělci vnímají naši krajinu v její destrukci- moc zajímavé obrázky.
Jitka Hašková
Věro, díky krása. Určitě si tam zajdu. V této galerii jsou často hezké výstavy.
Zuzana Pivcová
Chodím většinou kolem z práce na metro Můstek, tak se tam podívám. Tak i Česká spořitelna má galerii? Ani jsem si nevšimla. Zatím jsem byla jen v obrazové galerii Kooperativy. Fotky jsi vybrala opravdu úžasné, všechny jsou tak trochu impressionistické. Ano, odraz světla bývá problém, pro mě ano, ale Tobě se to podařilo dobře.
Hana Nováková
Věro, je vidtě, že jste se snažila přiblížit výstavu a vybrala jste hezké obrázky. Mám ráda obrazy i fotky krajiny, vhodně jste svá fota doplnila komentářem. Děkuji za přiblížení...
Dana Puchalská
Zajímavá výstava.