Babička na pionýrském táboře
já a z mého archivu

Babička na pionýrském táboře

11. 2. 2019

Možná jsem to s tím nadpisem přehnala, ale já z bývalých let znám hlavně tábory pionýrské, a ty moc dobře, protože jsem na ně jezdila jako vedoucí. Vzpomínky pomalu odvál čas a snad jen při prohlížení starých fotografií se vybaví nějaké momenty a ty vykouzlí na tváři úsměv.

Když před třemi lety v červnu 2016 nabídla retrotábor pro seniory Krajská rada seniorů, neváhala jsem ani minutu a okamžitě jsem se přihlásila. Jedinečná možnost, jak si to konečně vyzkoušet jako účastník. Přidalo se nás z Bohumína víc seniorek a zažily jsme v Kajlovci u Hradce nad Moravicí týden her, soutěží, výletů a dalších aktivit, které neodmyslitelně k táborům patří. Od ranní rozcvičky a nástupu po táborový karneval, noční hru či táborák.

tabor1.jpg

 

tabor2.jpg

tabor4.jpg

 

Utekl rok a další tábor uspořádal spolek Tábory v Beskydech, pokud ho budete chtít na Netu hledat, napište celý název bez mezer: taboryvbeskydech. Lákal nás na Horní Bečvu do rekreačního střediska Rališka. Opět jsem se přihlásila a se mnou další bohumíňačky i zdejší íčkařky. Tentokrát už jsme nespali v chatičkách, ale v rekreační ubytovně. Náplň tábora byla velice podobná. Soutěže, výlety, noční hra, karneval, jízda na koni, taneční večírky, tombola... Nic nebylo povinně, kdo chtěl, zúčastňoval se programu, kdo nechtěl, mohl jít individuálně na procházku jen tak se nadýchat čistého beskydského vzduchu.

tabor5.jpg

tabor6.jpg

Když jsem se loni přihlašovala opět na Bečvu, vedoucí Ivana Zelinová mi řekla, že mne jako pionýrku nechce. Hrklo ve mně, čím jsem se provinila, co jsem na táboře provedla tak špatného? A Ivana se smála a uklidnila mě, že jsem jako pionýrka šikovná, ale že mne chce jako vedoucí. A aby toho nebylo málo, hned dva turnusy. Tak jsem si to po mnoha letech opět vyzkoušela z té druhé strany. A neuvěříte, protože tábor měl název Žijeme spartakiádou, dokonce jsme nacvičovali spartakiádní skladby. Ukázka k vidění pouze na Facebooku, kdo na něm není aktivní, tomu se video nespustí

https://www.facebook.com/275393699196728/videos/1717315055004578/

Letos jsem se opět přihlašovala jako účastník a Ivana mi málem vynadala, že přece se mnou počítá jako s vedoucí a opět na oba turnusy. Tak jo, já to teda beru, šéfe. Moc už se na ty dva první dva zářijové týdny těším. Jestli vás týden s vrstevníky na retro táboře láká a jestli se tam se mnou chcete sejít, neváhejte se přihlásit. Letos má název Pohádka mládí.

 

 

Hodnocení:
(5 b. / 13 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

TÉMATA
DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Lidmila Nejedlá
Pionýr, skaut, junák...všechno jedno, hlavně že je činnost a zábava. Prima, Helo!
Soňa Prachfeldová
Když je parta, tak je sranda, super Helenko.
Elena Valeriánová
Tak já budu asi jedna z mála, kterou takový tábor neláká a nezláká. Ale všem ostatním přeju dobrou zábavu.
Marie Faldynová
Bydlím na druhém konci republiky. Asi by stálo za to spáchat takový tábor na Šumavě! Nebo u Bechyně, tam už jsem byla a třeba by nám tábořiště půjčili!
Jitka Hašková
Helčo, jsi šikovná.
Dagmar Bartušková
Babičkou ještě nejsem. Ale až budu, ráda s vámi nějaký pionýrák na stará kolena zvládnu. Jste kočky! ;-)
Zuzana Pivcová
Když se sejde pár stejně naladěných veselých děvčat, je to určitě fajn. A Ty se na to vyloženě hodíš.
Alena Tollarová
Táborům zdar!
Marie Novotná
Každý je tak starý,jak se cítí.A tak hurááá na pionýrské tábory.Moc vám to sluší všem i paní vedoucí. :-)
Naděžda Špásová
Jezdívala jsem taky na pionýrské tábory, nejdřív jako dítě a pak jako vedoucí. Mám na to docela hezké vzpomínky. Tak si to hezky užij, paní vedoucí?
Eva Mužíková
Do takové party bych určitě zapadla. Tak jen dál...
Jarmila Komberec Jakubcová
Na Rališce jsem byla v září r.2017 s Květinkou P., Helenkou, A.Čipovou a dalšími íčkařkami - kde vedoucí byla Hanka P . a byl to můj první pionýrský tábor ve svém životě. Moc to bylo skvělé a určitě bych si to klidně zopakovala
Anna Potůčková
Nikdy jsem na pionýrském táboře nebyla ani z jedné strany. Jinak Helenko, určitě mně to také láká, zvláště, když na co by si člověk netroufl, to by vynechal......
Marie Ženatová
Na pionýrském táboře jsem bohužel nikdy nebyla, ale dětí různého věku jsem mívala a užila si v různých kroužcích skutečně hodně - od kroužků sportovních, pionýrských až po kroužek ručních prací... Tento Váš tábor bude určitě ohromný, moc mne láká, ale už si na něj ve svém věku skutečně netroufám...
Dana Kolářová
Příjemné táborové dny.
Dana Puchalská
A prý že si dospělí neumí hrát...
Hana Nováková
tábory jsem milovala a tak jsem si váš článek s radostí přečetla. díky..
Hana Rypáčková
Na tom prvním táboře poznávám Květinku a tu blonďatou paní, co s námi lezla v Alpách (pozdravuj ji od opařené nohy), na druhém 5 íčkařek.