Jak si užít jarní Menorcu? Rozhodně pěšky!
FOTO: Delfin travel

Jak si užít jarní Menorcu? Rozhodně pěšky!

12. 2. 2019

Pokud máte rádi pěší turistiku a stále nevíte, kde letos prochodíte své nové tenisky, vyzkoušejte Menorcu v tom nejkrásnějším období – na jaře. Ostrov ve Středozemním moři láká na nádherné pláže, živoucí přírodu a skvěle udržovanou stezku Camí de Cavalls, jež je jako stvořená pro pohodové výšlapy romantickou krajinou.

Camí de Cavalls je název pro historickou, 186 kilometrů dlouhou, cestu, která vede okolo celého ostrova. Trasa prochází nádhernou krajinou, po stezkách s úchvatnými výhledy do zátoky s azurově modrou blyštivou hladinou i omamně vonícími borovicovými lesy. Stezku ve 14. století vybudovali místní obyvatelé, aby se po ní rychle mohli přesouvat jezdci na koních, kteří bránili ostrov před nejrůznějšími dobyvateli. Odtud také vznikla její přezdívka "Koňská stezka". Ze stezky se jednoduše dostanete přímo k panenským liduprázdným plážím, kde si můžete v soukromí užívat klidu a křišťálově čisté vody.

Menorca1.jpg

Menorca vás uchvátí pohádkovými plážemi a neskutečně průzračným mořem. Ne nadarmo se jí přezdívá „Karibik Středomoří“. Ostrov ležel dlouho ve stínu svých známějších baleárských sousedů Mallorcy a Ibizy. Avšak těžko byste hledali ostrov s takovým plážovým bohatstvím, jaké má právě Menorca. Díky své jedinečné přírodě je zařazena mezi světové biosférické rezervace UNESCO. Zanořit se do vln místního blankytně modrého moře je jedním z nejkrásnějších cestovatelských zážitků.

Menorca2.jpg

Středomořské podnebí dodává celé krajině Menorcy zeleň po celý rok. Ne nadarmo se jí tak přezdívá "zelený ostrov" a roku 1993 byla UNESCEM prohlášena za světovou biosférickou rezervaci. Na jaře se Menorca promění v květinový ráj. Duben a květen jsou tedy nejlepší k malebným procházkám po ostrově s výhledem na malebné scenérie pohádkového ostrova.

Menorca3.jpg

Autor: Redakce Zpět na homepage
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

DISKUZE
Děkujeme za váš příspěvek do diskuse. Upozorňujeme, že redakce si vyhrazuje právo vyřadit diskusní příspěvky, které jsou v rozporu s platnými zákony a které podněcující k násilí a nenávisti ke konkrétním lidem či skupinám obyvatelstva. Smazány budou rovněž příspěvky obsahující jakékoliv vulgarismy.
Jiřina Votavová
Navštívili jsme, projezdili a prochodili všechny Baleárské ostrovy - Mallorcu, Ibizu, Formenteru i zmíněnou Menorcu. Program jsme si organizovali sami. Zajeli jsme si nejen do hlavního města Mahon, ale prošli od Ciutadelli na sever a jih i část této Koňské stezky a další místa. Doporučuji ale pořádné turistické boty, ne tenisky. Dívala jsem se na nabídku a první pochod je náročnější, denně 14,16,16,12,16 a 10 km, druhý je lehčí procházková turistika. Ráda se tam určitě zase někdy vrátím. ☼
Dana Puchalská
Kamarádka tam byla v loni a přijela nadšená.
Eva Balúchová
Projít se po Menorce je můj dávný sen.