Jak si užít jarní Menorcu? Rozhodně pěšky!
FOTO: Delfin travel

Jak si užít jarní Menorcu? Rozhodně pěšky!

12. 2. 2019

Pokud máte rádi pěší turistiku a stále nevíte, kde letos prochodíte své nové tenisky, vyzkoušejte Menorcu v tom nejkrásnějším období – na jaře. Ostrov ve Středozemním moři láká na nádherné pláže, živoucí přírodu a skvěle udržovanou stezku Camí de Cavalls, jež je jako stvořená pro pohodové výšlapy romantickou krajinou.

Camí de Cavalls je název pro historickou, 186 kilometrů dlouhou, cestu, která vede okolo celého ostrova. Trasa prochází nádhernou krajinou, po stezkách s úchvatnými výhledy do zátoky s azurově modrou blyštivou hladinou i omamně vonícími borovicovými lesy. Stezku ve 14. století vybudovali místní obyvatelé, aby se po ní rychle mohli přesouvat jezdci na koních, kteří bránili ostrov před nejrůznějšími dobyvateli. Odtud také vznikla její přezdívka "Koňská stezka". Ze stezky se jednoduše dostanete přímo k panenským liduprázdným plážím, kde si můžete v soukromí užívat klidu a křišťálově čisté vody.

Menorca1.jpg

Menorca vás uchvátí pohádkovými plážemi a neskutečně průzračným mořem. Ne nadarmo se jí přezdívá „Karibik Středomoří“. Ostrov ležel dlouho ve stínu svých známějších baleárských sousedů Mallorcy a Ibizy. Avšak těžko byste hledali ostrov s takovým plážovým bohatstvím, jaké má právě Menorca. Díky své jedinečné přírodě je zařazena mezi světové biosférické rezervace UNESCO. Zanořit se do vln místního blankytně modrého moře je jedním z nejkrásnějších cestovatelských zážitků.

Menorca2.jpg

Středomořské podnebí dodává celé krajině Menorcy zeleň po celý rok. Ne nadarmo se jí tak přezdívá "zelený ostrov" a roku 1993 byla UNESCEM prohlášena za světovou biosférickou rezervaci. Na jaře se Menorca promění v květinový ráj. Duben a květen jsou tedy nejlepší k malebným procházkám po ostrově s výhledem na malebné scenérie pohádkového ostrova.

Menorca3.jpg

cestování Španělsko
Autor: Redakce
Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit


Zpět na homepage

SERIÁL: Můj chytrý mobil

Studenti učí seniory pomocí videí

Chytrý mobil

První díly: Jak si nainstalovat a používat aplikaci Whats App

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.

AKTUÁLNÍ ANKETA

Za šest měsíců budou volby do Poslanecké sněmovny. Kdyby volby byly už nyní, kterou stranu/hnutí/koalici byste zvolili?

ANO 2011

16%

Koalice Pirátů + STAN

13%

SPOLU (Koalice ODS, TOP09, KDU/ČSL)

11%

SPD

9%

ČSSD

9%

KSČM

7%

Trikolora

9%

Jiná strana či hnutí

8%

Ještě nevím

9%

K volbám vůbec nepůjdu

9%