Rozhledna - rozluštění

Rozhledna - rozluštění

24. 2. 2019

Vážení íčkaři, uvádím rozluštění své hádanky

Tak pro ty, co uhádli, i pro ty, co dnes nevěděli, tak já prozradím a doplním ještě trochu info.

Rozhledna Kaňk stojí na lesnatém kopci Kaňk nedaleko Kutné Hory. Byla postavena v roce 2013 a to: železobetonový skelet s obkladem tzv. kamenného kyklopského zdiva. Je 30 m vysoká, krom 144 schodů je zde i výtah. Když vystoupáte po schodech nebo vystoupíte z výtahu, ocitnete se v útulné kavárničce na ochozu, asi pro 20 lidí, ležící ve výšce 26 metrů. Z ní je krásný výhled na Kutnou Horu, Čáslav, Železné hory, Lichnici, Bezděz, Krkonoše, Orlické hory, Ještěd, část Kolína směrem za Labe k automobilce a další. Zvláštní kouzlo mají pak výhledy při západu slunce a nastupující noci. Pokud je noc, kavárna je otevřena do 22 hodin, je úžasný pohled na noční Kutnou Horu a její nasvícené památky. Kdo se budete nacházet nedaleko Kutné Hory, neváhejte a navštivte ji, budete uneseni krásnými výhledy a příjemným posezením. Zde si velmi silně uvědomíte slova z naší hymny:.. země česká, domov můj... a věřte, stojí to za to....

Jinak na rozhledně je možné od 18-22 hodin si objednat místa a vychutnat si večeři s dobrým vínkem, při svíčkách a k tomu i s úžasným výhledem (neplatíte vstupné).
Pokud rozhlednu navštívíte v dopoledních či odpoledních hodinách, můžete si zajít na dobrý oběd v restauraci Havířská Bouda, kde dobře vaří a je zde i příjemné prostředí jak v zimě, tak v létě i pod slunečníky. Havířská bouda stojí hned vedle rozhledny.

Foto: autorka s manželem – tu krásu žádný fotoaparát nedokáže zachytit, hlavně tu při západu slunce a v noci, to se musí prostě vidět. Když slunce zapadá, Železné hory s dominantou zříceniny Lichnice postupně zakrývá stín, než slunko úplně zapadne a hory tak pro nastávající noc naberou nádhernou sametově modročernou barvu. Vesničky na úbočí hor se postupně rozsvěcují a na tu dálku světýlka vypadají jak třpytící se drahokamy na sametovém závoji hor. A to je teprve pohled pro bohy, jak říkám...

Ty dva nejdražší drahokamy  Madlenka a Štěpa jsou na konci fotek při oslavě narozenin Madlenky.

Jen pár obrázků na dokreslení rozhledny Kaňk

 

Hodnocení:
(5 b. / 4 h.)

Pro hodnocení se musíte přihlásit

Fotogalerie

Zpět na homepage
TÉMATA
PRODUKT TÝDNE

Kočičí jídelníček by měl být pestrý, chutný a zdraví prospěšný. Lahodná Brit Care kapsička poslouží jako kompletní krmivo nebo jako doplněk k suchému krmivu pro zvýšení rozmanitosti a chuti. Více zde.

BCC_pouch2.jpg

 

Nejste registrován/a? Zaregistrujte se zde.

Po přihlášení (registraci) uvidíte na tomto místě přehled Vašich aktivit na portále i60.cz, a to:

  • Váš nejnovější článek
  • Nejnovější komentáře k vašim článkům
  • Nové vzkazy od přátel
  • Nové žádosti o přátelství
Přihlásit se

JSTE TU POPRVÉ?
Přečtěte si, co všechno
portál i60 nabízí
.